Kategorijos

Kaip pagerinti nuotolinio mokslo kokybę ir iš to gauti daugiau naudos?

Pastarieji metai daugumai mūsų buvo tikras iššūkis: pasikeitė darbo ir mokymosi pobūdis, ir tai gerokai sujaukė nusistovėjusią tvarką.  Kur kas daugiau laiko praleidžiame savo namuose, tad nieko keisto, kad vis dažniau pasiduodamame pagundai šiek tiek patinginiauti. Vis dėlto, kai siekiama, kad vaikų įgytas pagrindinis išsilavinimas nebūtų vien tik formalumas, svarbu pasirūpinti tinkama mokymosi aplinka ir padidinti produktyvumą. Žemiau rasite kelis naudingus patarimus, kurie gali ne tik pagerinti nuotolinio mokymosi kokybę, bet taip pat gali būti naudingi bendrai savijautai.

Dienos pradžiai – mankšta ir pusryčiai

Taip, atsikelti anksti ryte gali būti tikrai sudėtinga… Viskas tampa dar sudėtingiau, kai mokomasi nuotoliniu būdu – tokiu atveju galima snausti iki pat pamokų pradžios. Žinoma, tokiu atveju nugalėti snaudulį gali būti net labai sudėtinga, todėl vertėtų išugdyti vaikų įprotį dieną pradėti nuo lengvos mankštos ir pusryčių. Tai suteiks daugiau žvalumo, todėl įsisavinti pamokų medžiagą bus gerokai paprasčiau.

Vėdinkite patalpas

Kartais nuolatinio jėgų trūkumo priežastis yra gana paprasta – patalpose stinga šviežio oro. Įdomu tai, kad patalpų oras gali būti net kelis kartus labiau užterštas nei lauke, todėl vertėtų įprasti pakankamai dažnai vėdinti kambarius. Tą geriausia atlikti prieš pamokų pradžią, per pertraukėles ir prieš miegą.

Tinkamas darbo vietos apšvietimas

Moksleivio rašomasis stalas turėtų būti tokioje vietoje, kurioje nestinga šviesos. Jei diena yra apniukusi, vertėtų pasirūpinti ir dirbtiniu apšvietimu, kuris veikia tiesiog magiškai: jei darbo vieta bus pakankamai gerai apšviesta, tikėtina, kad jūsų vaikas nepraras entuziazmo ir pamokų metu išliks žvalus.

Tvarkinga darbo vieta

Kartais mokymosi rezultatai nukenčia ir dėl visai „nekaltų“ dalykų: jei vaikui yra sudėtinga išlaikyti dėmesį, kartais gali pakakti tiesiog sutvarkyti savo darbo vietą. Ant darbo stalo turėtų likti tik tiek daiktų, kurie yra būtini mokymosi procesui: jei šalia bus padėti pašaliniai daiktai, natūralu, kad tai gali blaškyti moksleivio dėmesį.

Poilsis – taip pat labai svarbus

Pertraukos turi būti išnaudojamos kiek įmanoma efektyviau. Tikėtina, kad pertraukų metu vaikui kils pagundų panaršyti internete ar atrašyti žinutes socialiniuose tinklalapiuose, tačiau mokantis nuotoliniu būdu yra ypatingai svarbu pailsinti akis. Būtent todėl kur kas naudingiau tiesiog išeiti į balkoną ar terasą ir sukrimsti keletą riešutų ar išgerti arbatos. Jei namuose yra augintinių, pertraukų metu taip pat gali būti naudinga šiek tiek su jais pažaisti ar išeiti į lauką.

Atskira mokymosi erdvė

Jei yra galimybė, mokymosi erdvę vertėtų atskirti, nes tokiu atveju vaikui bus gerokai paprasčiau susikaupti. Vis dėlto, jei tokios galimybės nėra, vertėtų pasirūpinti, kad vaiko neblaškytų pašaliniai garsai (pavyzdžiui, įjungtas televizorius).  Jei dėl vietos trūkumo namuose vaikas negali mokytis atskirame kambaryje, galite išbandyti patalpų perskyrimą širmomis (toks sprendimas yra labai nebrangus, tačiau jis gali suteikti daugiau privatumo).

Jei pastebite, kad vaikas prarado motyvaciją mokytis, ar tam tikri dalykai ėmė sektis prasčiau, pasiūlykite jam savo pagalbą: dabar, kai dauguma mūsų turi kur kas daugiau laisvo laiko, jį vertėtų išnaudoti kiek įmanoma efektyviau.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *