Kategorijos

Kaip paprasčiau tvarkyti pakuotes gamybos įmonėje?

Gamybinėse ir komercinėse įmonėse labai svarbu, ne tik laikytis aplinkosaugos reikalavimų, bet ir organizuoti savo veiklą, naudojantis pakuočių tvarkymo sistema. Ji reikalinga visoms gamybos ar paslaugų teikimo įmonėms, kurios atlieka atliekų apdorojimą, organizuoja jų eksportą ir importą už Lietuvos Respublikos ribų. Taip pat užsiima pavojingų atliekų saugojimu ilgiau nei pusę metų, o visas kitas – ilgiau nei metus. Minėta pakuočių tvarkymo sistema yra reikalinga ir teikiantiems atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas, užsiimantiems jų prekyba ar tarpininkams.

Kiekvienos atliekos privalo būti apskaitomos, nurodant jų kilmę ir atsakingą asmenį ar įmonę. Taip siekiama sumažinti aplinkos taršą ir įgyvendinti prevenciją, nustatant sąlygas bei reikalavimus, pagrįstus teisiniu reglamentavimu, kur pažeidus nustatytą tvarką yra taikomos baudos ar kitos baudžiamosios atsakomybės priemonės. Taip pat yra išduodami specialūs leidimai, susiję su privalomu atliekų tvarkymu. Privaloma pateikti ir metinę ataskaitą apie tai kaip buvo atliekami atliekų tvarkymo darbai. Ji turi būti pateikta Aplinkos apsaugos agentūrai iki tol kol įmonė nuspręs nutraukti savo veiklą ar išsiregistruoti. Vežant perdirbti ar sutvarkyti atliekas svarbu turėti lydraščius, kuriuose būtų nurodyta atliekų kilmė ir kiekis realiu laiku.

Taip pat naudojama ir atliekų apskaitos sistema GPAIS, kur galima deklaruoti susidariusių atliekų duomenis. Tuomet būtina atliekų turėtojui pateikti atliekų perdavimą patvirtinantį dokumentą, kuriame būtų nurodytas atliekų kodas pagal atliekų sąrašą, svoris bei data, kada buvo perduotos atliekos. Puikiai tinka sąskaita faktūra arba atliekų perdavimo ar priėmimo aktas. Formuojant jau minėtą lydraštį, svarbu nurodyti tokius duomenis kaip atliekų siuntėjas, perduodantis konkrečiai savivaldybės administracijos įmonei, nurodant įmonės kodą, pavadinimą ir adresą.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *