Kaip parengti paraišką ES paramai gauti?

Europos Sąjunga turi biudžeto Europos lygiu vykdomai politikai finansuoti (pvz., žemės ūkio, regioninės plėtros, kosmoso, transeuropinių tinklų, mokslinių tyrimų ir inovacijų, sveikatos, švietimo ir kultūros, migracijos, sienų apsaugos ir humanitarinės pagalbos srityse).

Europos Sąjungos biudžetas pirmiausia yra investicijų biudžetas. Sudarantis apie 2 % visų ES viešųjų išlaidų, juo siekiama papildyti nacionalinius biudžetus. Jos tikslas – įgyvendinti prioritetus, dėl kurių susitarė visos ES narės. Ji sukuria Europos pridėtinę vertę, nes remia veiksmus, kurie, laikantis subsidiarumo ir proporcingumo principų, gali būti veiksmingesni už veiksmus, kurių imamasi nacionaliniu, regioniniu ar vietos lygiu.

Europos Komisija skelbia apie dotacijų galimybes skelbdama kvietimus teikti paraiškas. Kvietime teikti paraiškas yra visa informacija, reikalinga paraiškai pateikti, todėl jį reikia skaityti itin atsargiai. Kvietimo tekste, pavyzdžiui, apibrėžiama taikymo sritis, tiksliniai tikslai ir rezultatai, tinkamumo kriterijai ir vertinimo kriterijai. Idėja yra užtikrinti, kad jūsų projekto pasiūlymas puikiai atitiktų minėtus kvietimo reikalavimus. Tiesą sakant, būtų geriau, jei jūsų projekto pasiūlymas 110% atitiktų kvietimą, nes konkurencija dėl ES finansavimo yra didelė ir jūsų projektas konkuruoja su kitais itin gerais projektiniais pasiūlymais.

Nesvarbu, ar esate vienas pareiškėjas, konsorciumo vadovas ar konsorciumo partneris, turite užregistruoti savo organizaciją ES finansavimo ir konkursų portale. Tai darydami gausite dalyvio identifikavimo kodą (PIC), kurio jums prireiks teikiant paraišką. Tai yra jūsų identifikavimo kodas, pagal kurį jūsų organizacija identifikuojama teikiant paraišką. Norėdami užregistruoti savo organizaciją, atlikite šiuos veiksmus:

Eikite į ES finansavimo ir konkursų portalą

Užregistruokite save kaip vartotoją spustelėdami mygtuką „REGISTRACIJA“ viršutiniame dešiniajame kampe.

Užpildykite prašomą informaciją ir vykdykite instrukcijas.

Prisijunkite ir eikite į „Mano organizacija“.

Eikite į puslapio apačią ir spustelėkite „Tęsti registraciją“.

Užpildykite informaciją ir vykdykite instrukcijas.

Išsaugokite savo PIC kodą.

Papildomas patarimas: jei nežinote savo PIC kodo, galite jį rasti ieškodami savo organizacijos partnerių paieškos skiltyje.

Daugiau informacijos skaitykite nuorodoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.