Kategorijos

Kaip pasigaminti sveikus pusryčius pačiam?

Pusryčiai – svarbiausias dienos maistas, norint palaikyti sveiką gyvenimo būdą ir užtikrinti gerą savijautą ir sveikatą. Sveiki pusryčiai yra reikalingi norint išlaikyti organizmo homeostazę, atsakingą už hormonų lygio pokyčius dienos eigoje. Hormonų lygių pokyčiai nulemia laiką, kada mes jaučiamės alkani ar pavargę, medžiagų apykaitos greitį, virškinimo ir kitų organizmo funkcijų veiklos sklandumą. Visgi, neretai taupydami laiką, tiesiog negalvodami apie rytinio valgymo svarbą ar neturėdami idėjų, ką galėtume ryte pasigaminti maistingo ir sveiko, nevalgome pusryčių. Todėl trumpai pateikiame keletą idėjų, kaip galima pasigaminti sveikus pusryčius pačiam.

Norint pasigaminti sveikus pusryčius, užtenka turėti omenyje, kad  rytiniame maiste turi būti keturios pagrindinės maistinės medžiagos: baltymai, maistinės skaidulos,  lėtai virškinami angliavandeniai bei nesočiosios riebalų rūgštys. Žinoma, kiekvieno iš šių maisto medžiagų kiekis ir pasirinktų maisto produktų tipai priklausys nuo jūsų dietos,  mitybos poreikių, nulemtų amžiaus, lyties, fizinio aktyvumo, nėštumo ar kitų veiksnių, bei sveikatos tikslų ir mėgstamo maisto pasirinkimo. Iš sveikų, daug baltymų turinčių maisto produktų, pusryčiams puikiai tinka kepti ar virti kiaušiniai, kiaušinienė, įvairių rūšių riešutai bei riešutų sviestas, saulėgrąžų, linų, moliūgų sėklos, graikiškas jogurtas, pienas, sūris, kepta, rūkyta ar troškinta lašiša, liesa kalakutiena ar vištiena.

Produktai, kurie yra puikūs maistinių skaidulų šaltiniai, yra vaisiai, įskaitant obuolius, avokadus, bananus, uogas, figas, persikus, kriaušes, daržovės, įskaitant brokolius, žiedinius kopūstus, lapinius žalumynus, paprikas, saldžiąsias bulves, nesmulkinti grūdai, pavyzdžiui, miežiai, grikiai, avižos, pilno grūdo miltai ir duona, pupelės, riešutai, sėklos.  Produktai, kuriuose gausu nesočiųjų riebalų rūgščių ir kuriuos būtina įtraukti į sveikus pusryčius: avokadai ir avokadų aliejus, alyvuogių aliejus, riešutų sviestas, sėklos, lašiša. Taigi, norėdami pasigaminti sveikus pusryčius, galite labai įvairiai derinti visus aukščiau išvardintus produktus kiekiais ir paruošimo būdais, kurie tinka jums pagal skonį ir poreikį.                     

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *