Kategorijos

Kaip pasirinkti baldus vaiko kambariui?

Kaip pasirinkti baldus vaiko kambariui?

Paruošti vaiko kambarį tėveliams nemenkas, bet kartu ir labai įdomus iššūkis.

Informacijos apie vaiko kambarį tiek daug, kad tai tik dabar labiau kelia sumaištį.  Norisi, kad baldai būtų gražūs ir praktiški. Žinoma, labai svarbu vaikiškų baldų funkcionalumas – tinkamumas augančiam vaikui. Ne ką mažiau svarbu, kad neliktų nuskriausta ir tėvelių piniginė.

Vaikų kambario baldai turėtų būti pagaminti iš kokybiškų, tvirtų medžiagų. Užtikrinti saugumą vaiko kambaryje labai svarbu, ir nesvarbu ar kalbame apie kūdikio kambarį, ar jau apie mokyklinio amžiaus vaiko kambarį.  Vaikų kambario  baldus galima išsirinkti suapvalintais kampais, dažnai būna sudedamos guminės minkštos rankenėlės. Guminės rankenėlės būna įvairių spalvų ir formų, todėl vaikų kambariui itin tinka.  Vaikiškų baldų gamyboje naudojami bekvapiai vandens pagrindo dažai bei lakai.

Taigi į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis rašomąjį stalą bei kitus vaiko kambario baldus?

Rašomąjį stalą reikėtų rinktis atsižvelgiant į kambario dydį. Jei vaiko kambarys didelis ir jame telpa papildomos komodos bei lentynos, tuomet rašomojo stalo užteks mažo. Tokio, kad tilptų knyga ar sąsiuvinis ir būtų patogu rašyti. Galbūt vaiko patogumui reiktų stalo su stalčiumi kanceliarinėms priemonėms? Labai svarbu, kad rašomasis stalas gautų pakankamai dienos šviesos arba kokybiško apšvietimo.

Jeigu vaiko kambarys nedidelis ar keli vaikai dalijasi vienu kambariu, vertėtų pagalvoti apie didesnį ir talpesnį rašomąjį stalą su stalčiais, spintelėmis ar papildomomis lentynomis. Tuomet patogiai galima susidėti visus mokyklinius reikmenis po ranka.

Itin didelis yra vaikiškų lovų pasirinkimas. Mažesniam vaikui tikrai patiks įvairių formų: mašinyčių, traukinukų, namelio formos lovytė. Tokios lovytės labai žaismingos, dekoruotos ryškiaspalviais lipdukais. Vaikai mėgsta išsirinkti lovą su savo mėgiamo filmuko personažais. Linksmai dekoruotos lovytės padeda lavinti vaiko vaizduotę, dažnai veikia raminančiai, padeda jaustis saugiau ir greičiau užmigti.

Priderinant prie lovos ir rašomojo stalo išsirenkame spintą, komodą, lentynas. Verta apgalvoti iš anksto, kur kokie žaislai bus laikomi. Patogu, kai paaugęs vaikas pats viską gali pasiekti ir susidėti. Taip pat ir rūbų spintą rekomenduojama rinktis, kad būtų patogu naudotis pačiam vaikui. Kai vaikas pats gali pasirūpinti savo daiktais, jis jaučiasi savarankiškesnis, ugdomas atsakomybės jausmas jau nuo mažų dienų.

Vaikiškų baldų pasirinkime yra ir “augančių” baldų. Taip vadinami baldai, kurie prisitaiko prie augančio vaiko poreikių. Pvz.: lova gali prasiilginti, stalas – pasikelti ar nusileisti.

Pasirinkimas tikrai platus pagal kiekvieno skonį, galimybes.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *