Kaip pasirinkti kilimo spalvą

Kilimų pasirinkimas šiandien yra itin gausus. Kilimus galite rinktis pagal medžiagas iš kurių šie yra pagaminti, būdą kuriuo jie yra pagaminti, stilių, dizainą bei spalvą. Spalva yra pirmas dalykas ką pastebime žiūrėdami į kilimą. Kilimo spalva gali iš pagrindų pakeisti jūsų pasirinktos erdvės interjerą.

Kuriant kambario interjerą, kai kurie dizaineriai siūlo pradėti būtent nuo kilimo spalvos, kadangi kilimas yra pakankamai brangi investicija. Pasak jų, išsirinkę kilimą prie jo galėsite derinti sienų dažus bei kitas spalvotas detales. Nuspręsti kokia kilimo spalva bus tinkamiausia, gali būti ganėtinai sunki užduotis, tad pateikiame keletą praktinių patarimų, kaip tai padaryti.

Pradėkime nuo galimų spalvų palečių: neutralios spalvos kilimai – niekada iš mados neišeinantys kilimai, kurie puikiai tiks bet kokiam interjerui. Neutralus kilimas paprastai yra foninis, jis išryškina baldus bei kitus interjero akcentus. Neutralios spalvos kilimas kartais gali pasirodyti kiek nuobodus pasirinkimas, tačiau šiandieninėje kilimų gausoje galite rasti ir labai originalių neutralių kilimų, pavyzdžiui: įdomios tekstūros kilimą arba raštuotą, kelių neutralių atspalvių kilimą.

Ryškūs spalvoti arba ornamentuoti kilimai. Ryškiaspalviai arba masyvaus rašto kilimai, paprastai yra naudojami kaip centrinė, akį traukianti interjero detalė. Renkantis kilimą dažnai rekomenduojama nebijoti eksperimentuoti, tad šie kilimai tiks žmonėms, kurie mėgsta išeiti iš komforto zonos ribų.

Šviesus arba tamsus kilimas. Vienspalviai šviesūs arba tamsūs kilimai, populiarūs dėl savo galios keisti kambario erdvę, pavyzdžiui: šviesus kilimas geba praplėsti kambario erdvę, o tamsus – sucentruoti dėmesį į vietą, kurioje yra patiestas.

Renkantis kilimo spalvą, patariama atkreipti dėmesį į tris dalykus: 1. kiek šviesos patenka į kambarį. Jeigu patalpoje yra mažai natūralios šviesos, jame tiks šviesių atspalvių kilimai, suteiksiantys kambariui papildomos šviesos. Kambariuose į kuriuos patenka daug saulės, puikiai tiks „gilesnių“, tamsesnių atspalvių kilimai. 2. Atsižvelkite į klimatą. Kilimai vizualiai interjerui gali suteikti vėsumo arba šilumos. Tai yra šiltame klimate naudojant šalto tono kilimus, vizualiai interjerui suteiksite vėsumo ir atvirkščiai, gyvenant šaltesniame klimate – naudodami šiltų atspalvių kilimus, suteiksite interjerui šiltumo. 3. Judėjimo intensyvumas jūsų namuose: intensyvesnio judėjimo zonose (pavyzdžiui svetainėje) tiks raštuoti kilimai, nes jų priežiūra yra paprastesnė. O mažo judėjimo zonose (pavyzdiui miegamajame) tiks šviesūs ar vienspalviai kilimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.