Kaip pasirinkti statybos įmonę?

namo statybosJeigu pradėjote svajoti apie nuosavų namų statybą – pirmas žingsnis, kurį Jums reikia padaryti – susirasti įmonę, kuri padės įgyvendinti darbus. Statybos įmonės Lietuvoje nėra naujiena. Jų pasirinkimas gana platus, tad ieškant specialistų, kuri taps jūsų bendražygiais naujų namų link – reikia peržvelgti labai daug kriterijų. Siekdami palengvinti Jums paieškas pateikiame gaires, kuriomis turėtumėte ieškoti statybos įmonės.

Kaina. Statybos įmonės kainas dažniausiai nustato pagal tai, kiek Jūs pats planuojate investuoti į statybas. Dažniausiai įvertindami jūsų biudžetą jie pasiima tam tikrą procentą. Tiesa, procentas labai mažas, tad palyginus su nauda, kurią gausite – rekomenduojame samdyti profesionalus, o ne bandyti statybomis užsiimti pačiam arba samdyti kaimyną, kuris „lyg ir šiek tiek nusimano statybose“.

Paslaugos. Statybos įmonės dažniausiai pasirūpina visais darbais nuo pat pradžios iki pabaigos, kad klientui nereikėtų niekuo rūpintis. Labai dažnai į kainą būna įskaičiuotos ir projektuotojų paslaugos. O statybos be rangovo ir projektuotojo paprasčiausiai neįmanoma. Net ir šabloninis namas yra statomas pagal konkretų projektą, kadangi tam tikra vieta įpareigoja ir unikalaus namo statybas.

Kompetencija ir patirtis. Nereikia nuvertinti jaunų kompanijų, tačiau dažniausiai norsi tokios, kuri jau gali pasigirti konkrečiais pavyzdžiais. Jeigu neturite pažįstamų, kurie Jums gali rekomenduoti tam tikros statybos įmonės – siūlome atsiliepimus peržvelgti internete. Jie ne visada yra objektyvūs, tačiau preliminarią nuomonę tikrai padės susidaryti. Tiesa, norėtumėte akcentuoti, kad visais komentarais tikėti neverta.

Medžiagos. Būtinai pasidomėkite, kokių tiekėjų medžiagomis bus naudojamasi siekiant pastatyti jūsų būsimą namą. Juk pusę darbo kokybės priklauso nuo to, kokios medžiagos bus naudojamos. Internete galite rasti detalų tiekėjų aprašymą. Svarbiausia kuo tiksliau susižinoti, ar tokie gaminiai tenkina jūsų poreikius. Pavyzdžiui, jeigu norite, kad viskas būtų ekologiška svarbu pasidomėti iš ko yra gaminamos konkrečios prekės.

Atlikti darbai. Kiekviena kompanija, kaip kad ir menininkai, turi savo stilių. Natūralu, kad kiekvienas žmogus nori, kad jam statomi namai būtų unikalūs. Daugelis statybinių kompanijų internete įkelia nuotraukas, kuriose galima puikiai matyti, kokius namus stato tam tikra įmonė. Įvertinkite galimybes ir nuspręskite, ar tokios išvaizdos, tokio išdėstymo namai Jums tinka, ar ne.

Bendradarbiavimas. Dažniausiai tokios statybų kompanijos bendrauja ir su kitais panašias paslaugas teikiančiais asmenimis, kurie užsiima vidaus apdaila santechnika arba elektros darbais. Labai patogu, kai viskas būna sutvarkoma nuo pat pradžios iki galo, o siekiant kad paslaugos būtų suteikiamos kokybiškos – svarbu kreiptis į savo srities specialistus. Statybų įmonės taip pat siekia, kad visas namas būtų kokybiškas juo pirmo iki paskutinio vinies, taigi taip pat bendrauja tik su geraisiais savo srities profesionalais.

Statybos įmonės visada orientuojasi į klientus ir stengiasi įgyvendinti jų norus. Deja, ne visada viskas ko trokštate – gali visti realybe, taigi labai svarbu tartis su specialistais, kurie įvertinę kiekvieno žmogaus poreikius gali pasiūlyti labiausiai tinkamas alternatyvas. Kuo glaudžiau bendrausite – tuo labiau poreikius patenkinantis rezultatas bus pasiektas.

Gyventi nuosavuose svajonių namuose yra paprasta kaip niekada. Nelaukite, kol pasensite. Pradėkite gyventi jau dabar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.