Kategorijos

Kaip pavadinti savo augintinį

Keista, tačiau tokia dilema žmonėms iškyla gana dažnai. Kuomet namuose atsiranda naujas augintinis, reikia jam sugalvoti vardą. Neoriginalūs, standartiniai vardai, tokie kaip Lesė ar Reksas, tenkina toli gražu ne visų šunų šeimininkus. Kaip ir įsigijus narvelį su pelėmis ar žiurkėnais, nesinori jų vadinti Mikiais ar kaip nors panašiai. Tokiu atveju tenka pasitelkti savo fantaziją ir kūrybingumą, nors keletą beveik taisyklių ir vertėtų žinoti.

Daugeliui gyvūnų, išskyrus šunis, jų vardai yra nesvarbūs. Būkim sąžiningi – ar žiurkėnui, ar auksinei žuvelei, ar kanarėlei kaži ar įdomu, kaip jie vadinsis. Jie ne iš tų, kurie norėtų kažkaip atsiliepti į jūsų šauksmą. Tad vadinkite juos kaip norite, tai gali būti ir sunkiai ištariamas prancūziškas trijų žodžių vardas, gali būti ir skaičių seka ar dar kokia nesąmonė. Na o štai šuo savo vardą turės žinoti, tad taip paprasta nebus.

Kad ir kaip bebūtų, šunų vardai jau kur kas svarbiau. Šunį šauksite, šuo atsilieps, pageidautina kad ir jis puikiai suprastų savo vardą, ir jūs galėtumėte jį greitai ir aiškiai ištarti. Šuns vardas turėtų būti trumpas, skambus, bet ir ganėtinai individualus, kad išsiskirtų iš tiesiog šūktelėjimų.  Dažnai būna taip, kad sugalvojus įmantrų vardą šuniui, naudojamas tik jo trumpinys, tad tokia jo prasmė ir telieka. Kaip įrašas kažkur dokumentuose. Na, bet svarbiausia, kad šuo suprastu jus ir jūs suprastumėte jį.

Jungtinėse Valstijose ir kitame vakarų pasaulyje populiarus toks dalykas, kaip šunų vardai, surašyti į storas knygas, vardadieniai, pasiūlymai vardui pagal veisles ir kitokie sudėtingi dalykai. Vis tik kažkam reikalingi. Yra ir begalė būdų, kaip išrinkti šuniui vardą, ar tiesiog duoti išsirinkti jam pačiam. Pavyzdžiui, užrašant dvidešimt vardų ant kamuoliukų, juos metant ir žiūrint, kurį atneš. Na, arba vardinti ilgą sąrašą, kol šuo kaip nors įdomiau sureaguos. Galų gale yra ir scena iš gerai žinomo filmo apie Bethoveną, kuris vardą išsirinko pagal tai, kokio kompozitoriaus kūrinį tuo metu grojo mažoji jo šeimininkė.

Kad ir kaip ten būtų, galbūt pavyks jums būti originalesniais už Rekso šeimininkus ar ne tokiais keistais, kaip Fidžeraldo fon Gugeno globotiniai. Šunų vardai turėtų būti parenkami gana atsakingai, na o su žuvimis galite būti ir ne tokie atidūs. Tačiau būtų gražu, jei kiekviena iš dvidešimt jūsų akvariume esančių gupijų turėtų savo vardą. Būkime sąžiningi gyvūnų atžvilgiu.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *