Kategorijos

Kaip paversti namus išmaniais, naudojant Z-Wave protingų namų technologiją?

Kaip paversti namus išmaniais, naudojant Z-Wave išmaniųjų namų technologiją?

Protingų namų funkcijos neabejotinai ženkliai pagerina jūsų gyvenimo komfortą, bei kokybę. Be to, investicijos dažnai atsiperka, per energijos taupymą, o tokia išmanių namų sistema gali ir pakelti tokio būsto vertę.

Z-Wave yra viena iš pasaulyje pirmaujančių išmaniųjų namų technologijų, kuri naudojama daugiau, nei 700 gamintojų įrenginiuose.

Z-Wave protingų namų sistema

Paversti namus išmaniais su Z-Wave technologija yra nesunku, naudojant šiuos esminius komponentus:

1) Valdiklis (gateaway arba hub)

Kiekvienai protingų namų sistemai visų pirma reikalingos „smegenys“. Valdiklis yra tarsi kiekvienos išmanių namų sistemos smegenys. Protingų namų valdiklis yra atsakingas už įvairių įrenginių apjungimą į vieną tinklą, bei jų funkcijų valdymą. Valdiklis tai pradinis sistemos taškas, nuo kurio plėsis jūsų išmanių namų sisetma. Prie vieno valdiklio galima pridėti daugybę išmanių įrenginių, bei apjungti juos į vieną sistemą. Skaitykite: Kaip pasirinkti protingų namų valdiklį

2) Išmanus apšvietimas

Labiausiai geidžiamas ir vienas iš esminių protingų namų funkcionalumų. Apšvietimas ne tik įtakoja, kaip atrodo mūsų  namai, bet ir keičia mūsų savijautą. Vos keli Z-Wave komponentai, gal ženkliai pakeisti apšvietimo sistemos funkcionalumą. Pagrindiniai Z-Wave išmaniojo apšvietimo sistemos elementai, tai apšvietimo moduliai (switch, dimmer), dar vadinami relėmis. Modulis yra įrengiamas už sieninio šviesos jungiklio, tada pridedamas prie Z-Wave tinklo ir štai, mes jau galime šią apšvietimo grandinę valdyti išmaniai – įjungti/išjungti apšvietimą, naudojant išmanųjį telefoną, kurti apšvietimo scenarijus ir tt.

3) Termostatai ir katilo imtuvas

Išmani šildymo sistema suteikia ko gero didžiausius privalumus, įskaitant reikšmingą energijos taupymą, bei didesnį komfortą. Kad paversti šildymo sistemą išmania, visų pirma reikalingas šildymo katilo imtuvas, kuris leidžia pridėti katilą prie Z-Wave tinklo, automatizuoti ir valdyti jo veikimą nuotolinių būdu. Norint valdyti kiekvieno kambario šildymą individualiai, reikalingi radiatoriaus termostatai (link), kurie, atsižvelgdami į sistemos nustatymus reguliuoja karšto vandens tiekimą į radiatorius. (daugiau apie Z-wave šildymą).

4) Išmani apsaugos sistema

Išmaniai apsaugos sistemai reikalingi keli esminiai elementai, tai – davikliai (jutikliai, detektoriai) ir garsiniai signalai (sirenos). Kiekvieną sistemą galima išplėsti, pagal individualius poreikius, pridedant vaizdo stebėjimo kameras, išmanias spynas ir pan. Z-Wave daugiafunkciniai jutikliai tobulai tinka stebėti įvairiems aplinkos parametrams ir užfiksuoti įsibrovimą ar net gaisrą. Jeigu norite apsaugoti duris ir langus, galima prie sistemos pridėti langų/durų jutiklius, kurie nedelsiant jums praneš, jei pasikeis langų/durų padėtis. Neabejotinai, apsauga nuo gaisro yra kritinis saugumo aspektas, todėl kiekvienoje išmanioje sistemoje tūrėtų būti išmanieji dumų detektoriai. Kiekvienas iš mūsų žinome, kokių bėdų kartais pridaro vandens nuotekis – prie sistemos pridėjus išmanų Z-Wave drėgmės jutiklį bus galima sumažinti drėgmės padarytos žalos riziką.

5) Išmanūs kištukiniai lizdai – energijos taupymas ir komfortas

Neabejotinai paprasčiausias, pigiausias ir labai efektyvus būdas – išmanių kištukinių lizdų naudojimas. Išmanūs kištukiniai lizdai suteikia galimybę išmaniai vadlyti bet kuriuos (net ir ne smart) prijungtus įrenginius. Daugelis išmanių kištukinių lizdų leidžia ne tik valdyti įrenginius, naudojant išmanujį telefoną, bet ir sužinoti, kiek prijungti įrenginiai suvartoja energijos.

6) Komfortas 

Nagi, kokie išmanūs namai bus išmaniais, jeigu, kas kartą, norėdami pakeisti žaliuzių ar roletų padėtį, mes tūrėtume tai atlikti rankiniu būdu? Z-Wave technologija mums leidžia pilnai automatizuoti žaliuzių, roletų veikimą, valdyti jų padėtį nuotoliniu būtų, naudojant išmanujį telefoną. Tokiai funkcijai, reikalingi vos keli elementai: žaliuzės arba roletai su elektriniu motoru (gali tekti įsigyti atskirai, jeigu pas jumis paprasto tipo) ir Z-Wave žaliuzių modulis, kurie tarpusavyje yra sujungiami, bei pridedami prie išmanių namų tinklo. Įdiegus šiuos komponentus ir prijungus prie protingų namų tinklo (per Z-Wave valdiklį) – naujas žaliuzių funkcionalumas suteiks daugybę privalumų.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *