Kategorijos

Kaip sumažinti Jūsų sodo šiltinimo išlaidas

Remiantis statistiniais duomenimis, daugiau kaip 70 proc. pastatų šilumos nuostolių patiriama dėl šilumos nutekėjimo per išorines sienas ir stogus (vadinamąsias pastato atitvaras). Todėl statant kaimo namus labai svarbu naudoti modernias izoliacijos sistemas. Mūsų ekspertas išvardija klaidas, dėl kurių namas praranda šilumą, o jo savininkas praranda pinigus už šildymą.

1. Prasta jungčių izoliacija

Statybos metu dažnai nepaisoma komponentų šiluminės izoliacijos, todėl susidaro šilumos tilteliai – taip vadinamos vietos, pro kurias išeina šiluma.

Atkreipkite dėmesį į langų angokraščius, perdangas vietose, kurios liečiasi su gatve, balkonus su konsolėmis, išorines pirmojo aukšto sienas, pirmojo aukšto grindis, langų ir durų angas bei palėpės lubas. Visi šie įrenginiai turi būti izoliuoti pagal projektą.

2. Nuotėkis pastate

Šilumos nuostoliai dažnai patiriami per kaminų tarpus ir skyles, langų ir durų rėmų sujungimus, perėjimą nuo išorinės sienos prie šlaitinio stogo plokštumos arba per rūsio grindų ir išorinės sienos jungtį. Išnagrinėkite projekte esančių medžiagų sandūras ir patikrinkite, kaip šiose vietose atliekami darbai.

3. Prastas vėdinimas

Sienų drėkimas, ypač kambarių kampuose ir langų angokraščiuose, yra dažna šiuolaikinių namų problema. Sienos tampa drėgnos dėl oro kondensacijos, kai paviršiaus temperatūra nukrenta žemiau rasos taško. Rasos taškas priklauso nuo oro drėgmės – kuo didesnė drėgmė, tuo aukštesnė temperatūra, tuo daugiau kondensuojasi.

Pavyzdžiui, jei patalpos temperatūra yra 20 laipsnių, o santykinė oro drėgmė – 60 proc., kondensatas susidarys, kai sienos temperatūra bus 12 laipsnių. Norint kovoti su pelėsio susidarymu, pirmiausia reikia sustiprinti izoliaciją tose vietose, kur susidaro kondensatas, ir, antra, naudoti vėdinimo sistemas su automatine oro drėgmės kontrole.

4. Garų difuzija

Šio reiškinio esmė yra ta, kad patalpų ore esanti drėgmė prasiskverbia pro namo elementus. Dėl to šilumos izoliacija gali sudrėkti, pakeisti savo matmenis ir galiausiai atsirasti plyšių. Dėl tos pačios priežasties fasadų tinkas gali atsilupti ir net suardyti sienas.

Siekiant išvengti konstrukcijos pažeidimų dėl drėgmės skverbimosi, išorinių sienų vidiniai paviršiai turėtų būti izoliuoti garų barjeru, o išoriniai paviršiai – garams laidžia medžiaga.

Ne ką mažiau ir paties pastato šiltinimas – daugiau naudingų patarimų apie tai galite rasti Gamo.lt puslapyje.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *