Kaip suvaldyti liūdesį dingus artimam žmogui?

Pradingus šeimos nariui ar mylimajam labai sunku susitaikyti su nevilties jausmų lavina kuri užklumpa tuo metu. Kartu su šiais jausmais ateina ir vienatvės, kaltės ir netgi pykčio proveržiai. Tuo laikotarpiu labai sunku galvoti apie ką nors kitą, tuo labiau dirbti darbus. Laikas slenka lėtai ir beprasmiškai. Ką galima padaryti dėl savęs kad nors kiek palengvintume egzistenciją šiuo sunkiu laikotarpiu?

Dauguma psichologų pataria šiomis aplinkybėmis atkreipti dėmesį į save. Leiskite sau kurį laiką būti liūdnas ir nelaimingas. Susitaikymas ateina palaipsniui, kiekvienam asmeniui individualiai todėl nevaržykite savęs ir duokite tiek laiko kiek tai užtrunka natūraliai. Galite klausytis ramios muzikos ar apsilankyti vietose kurios suteikia jums nusiraminimą.

Dingusio asmens paieška gali užtrukti ne vieną savaitę todėl būkite kantrus ir pasistenkite suteikti policijai kuo daugiau informacijos. Tuo tarpu pabandykite atrasti dalykus ir veiklas kurie jums patikdavo anksčiau. Galbūt mėgote meistrauti, žvejoti, groti, gaminti maistą ar apsipirkinėti. Visos šios veiklos tinka nusiraminimui ir minčių nukreipimui pozityvia linkme. Sakoma, kad skaitymas nutolina realybės jausmą ir leidžia pažvelgti į įvykius iš šalies.

Nenutraukite ryšių su artimaisiais ir draugais. Atrodo paprasta tačiau beveik 80 proc. žmonių tokiaiis atvejais užsisklendžia savyje ir neleidžia parodyti kitiems savo skausmo ir liūdesio. Susitikite pietų ar nueikite į kino filmą, pakalbėkite apie kasdieninius kitų rūpesčius, tai leis atsikvėpti kelias valandas ar pusdienį nuo slogių minčių. Galite pasikviesti svečius į savo namus, tai privers jus sutvarkyti namus, gražiai apsirengti, suprasti kad nepaisant aplinkybių gyvenimas vis tiek tęsiasi.

Sportas padeda ne tik palaikyti gerą formą bet ir tapti laimingesniu. Sportuojant smegenyse išsiskiria dopaminas dar vadinamas laimės cheminiu junginiu. Geresnė nuotaika ir energija padėjo išgyventi sunkų laikotarpį ne vienam sportą mėgstančiam žmogui todėl turėtumėte pasinaudoti šiuo patarimu ir jūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.