Kategorijos

Kaip tinkamai pasirinkti žoliapjovę ir trimerį?

Žoliapjovė  yra universalus įrankis žolei ir krūmams pjauti. Ji turi keletą terminų: žoliapjovė, vejapjovė, krūmapjovė ir trimeris. Didelio skirtumo tarp šių įrankių nėra, o galingesnės vejapjovės dažnai priskiriamos krūmapjovėms. Žoliapjovės dažnai naudojamos vejos priežiūroje kartu su vejapjovėmis, traktoriaus vejapjovėmis naudojamas trimeris. Žoliapjovės yra nepakeičiamos, kai prižiūrimuose sklypuose yra šlaitų, terasų, daug medžių ir krūmų. 

Žoliapjovė ar trimeris, kurį pasirinkti?

Žoliapjovės klasifikuojamos pagal jų galią. Naudojami keli rodikliai – galia kilovatais (kW) ir variklio darbinis tūris. Galingesnes žoliapjoves su pjovimo diskais galima naudoti sumedėjusioms žolėms, krūmams ir net liekniems medžiams pjauti. Todėl jie vadinami krūmapjovėmis arba trimeriais. Mažos galios žoliapjovėse pjovimui naudojama pjovimo galvutė su pjovimo viela. Jas dažnai galima naudoti ant minkštos žolės, kurios nepasiekia vejapjovės ar traktoriaus šienapjovės. Dažniausiai tai nedidelė teritorija prie namo sienos, apsupta akmenų, krūmų, medžių. Renkantis žoliapjovę, verta atkreipti dėmesį į tai, kad tiesūs kotai yra patikimesni nei lenkti, o trimerių dalys privalo būti profesionalios ir tinkamos naudojimui.

Dvitaktis arba keturtaktis tikslaus reguliavimo variklis, kurį pasirinkti?

Dviejų taktų varikliuose naudojamas benzinas, sumaišytas su alyva. Keturių taktų variklyje benzinas yra grynas, o tepalas pilamas atskirai. Keturių taktų varikliai turi pranašumų prieš dvitakčius variklius. Jis turi ilgesnį tarnavimo laiką ir sukelia mažiau triukšmo bei erzinančių variklio garsų. Pirmosios keturtaktės žoliapjovės buvo plačiai paplitusios dėl aukštesnės variklio kokybės. Paprastai keturių taktų apdailos variklis turi būti dvigubai sunkesnis, kad gautų tą pačią galią. Lengvą keturtaktį variklį sukūrė specializuotas įrankių gamintojas Dolmar GmbH.

Benzininio trimerio galia

Žoliapjovės sklypams turėtų būti parenkamos pagal pajėgumą. Iki 10 arų žemės galima lengvai prižiūrėti trimeriais iki 1 kW. Paprastai jis netinka kaip priedas peraugusioms, sumedėjusioms žolėms ir krūmams šalinti. 

Vidutinės galios žoliapjovės nuo 1 iki 2 kW yra skirtos išlaikyti iki 0,5 hektaro. Dažnai komplektuojamas su priedais sumedėjusioms žolėms ir krūmams šalinti. Dviejų taktų žoliapjovės virš 2 kW jau yra profesionalių įrankių kategorijoje. Jie skirti dirbti visą parą ir prižiūrėti didelius miesto žalumos plotus. Jie turi priedus krūmams pjauti. Keturtaktis variklis yra profesionalus 1,5 kW galios variklis.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *