Kategorijos

Kaip tinkamai užpildyti pirkimo-pardavimo sutartį?

Turbūt kiekvienam yra tekę parduoti ar bent jau iš arti dalyvauti automobilių pardavime, žmogui, kuris retai tuo užsiima gali kilti įvairių klausimų tinkamai užpildant pirkimo-pardavimo sutartį, tačiau ir pirkėju pasitikėti nevertėtų.

Automobilių supirkimas turbūt lengviausias būdas norint parduoti automobilį patikimai ir ypač greitai. Lietuvoje supirkėjų yra daugybė tereikia išsirinkti kuriam norite parduoti savo automobilį. Vis dėlto, jeigu nusprendėte parduoti automobilį patys, pateiksime Jums, kaip reikia užpildyti pirkimo-pardavimo sutartį.

Žingsnis pirmas.  Įrašykite sutarties sudarymo datą, laiką ir vietą.

Žingsnis antras.  Jeigu esate pardavėjas,  įrašykite savo, kaip pardavėjo duomenis (asmens kodą, vardą, pavardę, telefono numerį), el.pašto adresas nėra privalomas, tačiau galite jį taip pat įrašyti. Patikrinkite ar sutampa pirkėjo asmens tapatybė, surašykite duomenis eilės tvarka.

Trečias žingsnis. Įrašykite parduodamo arba perkamo automobilio markę, modelį, valstybinį numeri, identifikavimo numerį (ant automobilio dokumentų VIN ilgas numeris), aprašykite automobilio techninį stovį. Dažnais atvejais, kai norima grąžinti nusipirktą automobilį dėl gedimų apie kuriuos pardavėjas nebuvo užsiminęs, teismo atveju sutartis tampa įrodymu, todėl įdėmiai apžiūrėkite automobilį, jeigu yra galimybė važiuokite patikrinti į servisą.

Žingsnis ketvirtas. Automobilio pardavimo kaina. Esame girdėję, kad automobilių pardavėjai skelbimuose nurodo vieną kainą, o sutartyje žymiai mažesnę, su tuo susiję daugybė dalykų, bet esminis dalykas tas, kad jeigu jūs norite grąžinti automobilį pardavėjui dėl kažkokių tai problemų, pardavėjas turi teisę grąžinti pinigų sumą tą, kuri įrašyta sutartyje, o teismas tai gali patvirtinti, nes jūs, kaip pirkėjas pasirašėte už tai, nesvarbu ar sumokėjote daugiau nei įrašyta sutartyje. Todėl stenkitės nenuskriausti savęs ar kitų.

Na ir penktas žingsnis. Viską užpildę, pirkėjas ir pardavėjas pasirašo ant abiejų sutarčių ir po vieną kiekvienai šaliai pasilieka, kaip įrodymą apie įvykdytą sandorį. Jeigu pirkote automobilį, su automobilio dokumentais, techniniu pasu ir pirkimo-pardavimo sutartimi važiuojate į Regitrą ir užsiregistruojate automobilį.

 

Iš tikrųjų užpildyti sutartį yra labai paprasta, nes po kiekviena eilute yra paaiškinimas, vis dėlto, jeigu jums yra sunku tai padaryti galite paskambinti į Regitrą, jie pakonsultuos kaip tinkamai užpildyti sutartį.

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *