Kategorijos

Kaip užkurti židinį?

Užkurti židiniui nereikia raketų inžinerijos išsilavinimo, tačiau tai gali būti sudėtinga. Atlikite šiuos paprastus veiksmus, norėdami sukurti švarią,  kaitrią ugnį, kurią židiniai, lauko židiniai bei krosnys ypač mylį.

Puikiai liepsnai, reikia daugiau nei tik kokybiškos medienos. Norint, kad jums pasisektų, atlikite šiuos paprastus veiksmus:

•Išvalykite židinį. Po židinio kūrenimo, įsitikinkite ar tikrai gerai išvalėte pelenus. Prisiminkite, kad turite palikti apie ½ colio pelenų nuosėdų.

•Prieš pradėdami kitą kūrenimo procesą, pirmiausia drėgnu popieriniu rankšluosčiu nuvalykite jūsų židinio ar krosnies stiklines duris.

•Jūsų židinys privalo gauti pakankamai oro. Įsitikinkite, kad sklendė yra atidaryta.

Uždegimas

•Nebandykite uždegti liepsną židinyje pilname malkų. Jis taip tikrai neužsidegs. Vietoj to, pradėkite su keliomis smulkiomis sausomis malkomis arba malkų atlaužomis, mažais gabaliukais.

•Pasirūpinkite, kad ugnis degtų abiejuose židinio galuose t.y. ir priekyje ir gale. Blogiausiu atveju – bent centre. Taip užtikrinsite, kad krosnis ar židinys gaus pakankamai oro iš abiejų pusių.

• Įdėkite papildomų degių medžiagų. Pavyzdžiui, suslėgtųjų pjuvenų, medienos kamino apačioje, centre. Laikraščiai irgi tinka, bet prieš naudodami šią degią medžiagą, turite suprasti, jog jos reikės tikrai daug.

Kurstykite Liepsną

• Židinio užsidegimui duokite bent keletą minučių. Pats degimo pikas – praėjus nuo užsidegimo pradžios apie 10-15 minučių. Tada atėjo laikas pridėti šiek tiek dar degių medžiagų. Įdėkite kelis žurnalus, laikraščius ar suspaustų pjuvenų. Kaip ir minėjome anksčiau – dėkite į abu galus, taip užtikrinsite deguonies gavimą iš abiejų pusių.

• Kad būtų išvengta kibirkščių, kurios gali sugadinti grindis, esančias priešais židinį,  uždarykite stiklines duris.

Norint palaikyti degimą, pridėkite sukryžiuotų malkų į liepsnos centrą. Atlikę visus aukščiau paminėtus veiksmus, turėtumėte džiaugtis šilta ugnele bent keletą valandų.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *