Kaip veikia miškų supirkimas?

Nenutuokiate ką būtų galima daryti su turimu nemažu miško plotu? Jį panaudoti galima įvairiais būdais, tačiau kiekvienas jų duos skirtingos naudos. Pirmiausia, reikia suprasti, kad nemažai miško yra parduodama. Paprastai kalbant, kai kurie miškų savininkai net nesivargina užsiimti miško priežiūra, o tiesiog tokius darbus patiki specialistams. Jie parduoda mišką pagal specialias sutartis ir tiek. Už tai jie gauna gana nemažus pinigus, o svarbiausia – atsikrato galvos skausmo dėl miško valymo bei kitų priežiūros darbų.

Kaip pabrėžia miskupirkimas.lt, miškų savininkams reikia įvertinti kelis faktorius, kurie nulemia parduodamo miško kainą. Trumpai tariant, toks pats miško plotas gali būti įvertinamas visiškai skirtingomis kainomis. Tad, labai svarbu atsižvelgti į kitus miško ypatumus. Mat, vieni turi brangiau, kiti  – pigiau vertinamus miško plotus.

Miško kainos priklauso nuo to, kokia mediena vyrauja. Jeigu mediena yra laikoma kaip kuras t.y. miškas tinka tik malkų pjovimui, natūralu, kad kaina bus viena. Tačiau, kai miškas yra naudinga siekiant kirsti statybinę medieną, tuomet tokio miško kaina yra ženkliai didesnė. Aišku, tuo pačiu kaina gali kristi dėl kitų priežasčių.

Miško supirkimo kainos gali nukristi dėl to, kad miškas bus labai nepatogioje vietoje. Pavyzdžiui, status miškas visada būna pigesnis. Taip pat mišką, kuris apsuptas pelkyno, irgi nebus labai brangus, nes pjovimo laikotarpį teks rinktis atsižvelgiant į klimato sąlygas. Kaip bebūtų, kiek jums pasiūlys pirkėjai – dar neaišku. Taip pat nenustebkite, kad kiekvienas jų gali pasiūlyti skirtingą kainą.

Turbūt jau supratote, kad mišką šiais laikais parduoti galima dviem būdais – su žeme ir su iškirtimo galimybe. Trumpai tariant, pirmasis atvejis yra standartinis – kai perkama su žemės plotu kaip įprastą nekilnojamą turtą. Parduodant mišką be žemės, parduodama teisė į miško kirtimą. Sudaroma sutartis, kad pirkėjas gali kirsti medieną pagal LR įstatymus ir t.t. Galiausiai, po kirtimo darbų, sklypas vis tiek lieka tam pačiam savininkui.

Kalbant apie kainas, jas galima sužinoti kreipiantis į konkrečius miško supirkėjus. Daug naudingos informacijos galite rasti čia: miskupirkimas.lt/parduoda-miska

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.