Kategorijos

Kaip veikia valiutų kursai?

valiutos keitykla kaune

Valiutų kursai parodo jūsų pinigų vertę užsienio valiuta. Kitaip tariant, tai yra kaina, imama perkant kitą valiutą valiutos keitykloje Kaune. Užsienio valiutos prekiautojai nustato daugumos valiutų kursą. Turguje per dieną prekiaujama trilijonais svarų.

Valiutų kursų pokyčiai turi įtakos verslo, valdžios ir asmenų sprendimams. Bendrai tai turi įtakos infliacijai ir ekonominei veiklai.

Kai siunčiate ar perkate valiutą, didesnis kursas yra geresnis, nes už savo pinigus gausite daugiau valiutos. Kai parduodate valiutą, mažesnis kursas yra geresnis, nes mažesnis valiutos kursas leis jums uždirbti pelno. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip gauti geriausią valiutos kursą.

Kas tai?

Paprasčiau tariant, valiutos kursas parodo, kiek vienos valiutos galime iškeisti į kitą. Anksčiau daugelio valiutų vertė buvo susieta su aukso verte ir kiekvienas banknotas turėjo atitinkamą tauriojo metalo vertę.

Ekonomikai tobulėjant ir įsivyravus infliacijai, aštuntajame dešimtmetyje ši sistema paseno tokiose didžiosiose ekonomikose kaip JAV.

Dabar valiutų vertė nustatoma naudojant vieną iš dviejų modelių. Labiausiai paplitusi yra plaukiojanti valiutų sistema, kurioje valiutos prekiautojai savo vertei nustatyti naudoja tokius veiksnius kaip šalies ekonomika, importas ir eksportas bei infliacija.

Mažiau išsivysčiusių ar ekonomiškai nepastovių šalių valiutos kursas bus susietas, kai jų valiutos vertę kitų valiutų atžvilgiu nustatys vyriausybė.

Geriausio varianto paieška

Visame pasaulyje 180 valiutų JT pripažįsta teisėta mokėjimo priemone.

Keturios plačiausiai naudojamos yra JAV doleris (USD), euras (EUR), Japonijos jena (JPY) ir Didžiosios Britanijos svaras (GBP). Ir nors kai kurios šalys, pavyzdžiui, daugelis ES valstybių narių, naudoja tą pačią valiutą kaip „valiutų sąjungos“ dalį, mažai tikėtina, kad keliaudami į užsienį galėsite naudoti savo gimtosios šalies valiutą.

Pradėkite žiūrėti į valiutų kursus anksti: sunku numatyti užsienio valiutų kursus; kainos ne tik svyruoja kiekvieną dieną, bet ir nėra vienodos. Tačiau patartina pradėti stebėti valiutos pokyčius likus bent mėnesiui iki lėšų siuntimo į užsienį.

Pirkite, kai kursas auga, o jūsų valiuta yra stipriausia. Be to, stenkitės nepirkti savo valiutos paskutinę minutę ir iš anksto užsisakykite pinigus už šiek tiek geresnį kursą.

Ko reikėtų vengti?

valiuta visada svyruoja dėl pasiūlos ir paklausos; todėl kainos keičiasi kasdien. Yra keletas veiksnių, kurie prisideda prie tarifų pasikeitimo. Kai valiuta turi didelę paklausą arba trūksta pasiūlos, kaina padidės. Tam yra keletas priežasčių, įskaitant palūkanų normas, ekonomikos prognozes ir užimtumo lygį.

Laimei, galime tai padaryti už jus palyginę paslaugų teikėjus ir valiutų kursus, kad padėtume jums pradėti. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai slinkti į puslapio viršų ir naudoti patogų palyginimo įrankį bei pažymėti puslapį, kai būsite pasiruošę.

Bankai siūlo patogias ir saugias tarptautinio pinigų pervedimo galimybes; tačiau jie nesuteikia vertės už pinigus. Dažnai pastebėsite, kad jie siūlo žemiausius valiutos kursus, palyginti su tarptautinių pinigų pervedimo paslaugų teikėjais, ir taiko didelius pinigų pervedimo mokesčius.

Patarimai kaip nesuklysti

Apsidraudimas yra žodis, vartojamas investicinėje bendruomenėje, apibūdinantis jūsų rizikos sumažinimą arba apsaugą nuo nuostolių dėl prekybos. Yra daug įrankių, kuriuos galite naudoti norėdami apsidrausti nuo rizikos valiutos pervedimų ir valiutų keitimo rinkoje, įskaitant:

Išankstinės sutartys

Išankstinė sutartis leidžia užfiksuoti tinkamą valiutos kursą, kuris apsaugo jus nuo netikėtų valiutų kursų pokyčių. Tačiau yra tikimybė, kad kursas padidės, ir jūs galite gauti mažesnį tarifą.

Išankstiniai sandoriai idealiai tinka tiems, kurie reguliariai perveda arba dirba verslui. Sutartis jums garantuos nuo 30 dienų iki dvejų metų tarifą. Reikalingas užstatas, o likutis sumokamas sudarant sutartį.

Valiutos fiksavimas

Jūs nurodote savo idealų valiutos keitimo kursą, jis užfiksuojamas, kai tik rinka pasiekia tą kursą, o pervedimo įmonė susisieks su jumis, kad patvirtintų ir užbaigtų pervedimą.

Stop-Loss orderiai

Stop-loss orderis yra priešingas ribiniam pavedimui, jis apima kurso, kurio nenorite nukristi žemiau, nurodymą. Jūsų valiuta perkama automatiškai, kai rinka nukrenta iki to kurso. Žmonės dažnai derina „stop-loss“ pavedimus ir ribotus pavedimus.

Pabaigai

Valiutų kursai nuolat keičiasi ir neįmanoma nustatyti krypties, kuria jie eis. Tačiau, kaip jau skaitėte, į klausimą, kaip gauti geriausią valiutos keitimo kursą, galite imtis veiksmų, kad užtikrintumėte geriausią tuo metu galimą kursą.

Didžiuojamės galėdami teikti patikimą informaciją, kuri bus naudinga skaitytojui, o ne tik savo žodžiu; Išeikite ir atlikite tyrimus patys, kad būtumėte tikri dėl sandorio, kurį ketinate atlikti siųsdami pinigus į užsienį.

Šaltinis: valiutoskeitykla.eu

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *