Kaip vertinti vertimų biuro darbo kokybę?

Vertimų biuras – tai įstaiga, į kurią kreipiamasi prireikus kokios nors kalbos mokėjimo. Tokių įstaigų visoje Lietuvoje yra ne viena. Visos jos deklaruoja skirtingas savybes. Vienur teigiama, kad vertimai atliekami greitai, kitur akcentuojamas žemos kainos kriterijus. Kai kurie iškart skelbia apie kokybę. Yra ir tokių biurų, kur siūlomos ne tik vertimo paslaugos, bet ir viskas, kas susiję su kalbomis.

Bene pagrindinė terpė, kurioje vertimų biuras reklamuojasi, yra internetas. Virtualioje erdvėje naršo daugybė žmonių. Prireikus kokių nors paslaugų tikrai nevažinėjama po miestą dairantis iškabos, skelbiančios apie vertimus. Tiesiog atsisėdama prie kompiuterio ir pasikliaujama paieškos sistemomis. Na, o atradus vertimo biuro tinklalapį ieškoma aktualios informacijos. Čia atsiskleidžia internetinės svetainės profesionalumo svarba. Galima išskirti du kriterijus, pagal kuriuos klientai susiformuoja gerą įspūdį arba bėga šalin. Tai puslapio išvaizda bei turinys.

Vertimų biuras teigia tokias paslaugas, kurios pačios sufleruoja apie išlaviravimą tarp tam tikrų rėmų – juk vertimai reikalauja skrupulingumo. Tai turėtų atsispindėti ir svetainės dizaine. Jei tinklalapis atrodo pigus, panašiai įmanoma pagalvoti ir apie pačią įmonę. Dar blogiau, jei dizainas pernelyg neestetiškas, per daug niūrus ar kaip tik labai iššaukiantis. Jei fono spalvos ar tekstas vargina akis, tuomet svetainėje tikrai neužsibūnama. Taigi, vertimų biuras potencialius klientus gali pritraukti arba nubaidyti vien dėl internetinio puslapio, kuriame skelbia apie paslaugas, dizaino.

Kitas aspektas, kuriuo remiantis įmanoma pasakyti apie vertimų biuro darbo kokybę, yra tinklalapio turinys. Vertimuose negali būti klaidų. Ar jų bus, ar ne, rodo internetinėje svetainėje pateiktos informacijos taisyklingumas. Tekstai privalo būti aiškiai suprantami, stilistiškai bei gramatiškai tvarkingi. Jei yra kitaip, tokiam biurui baisoka duoti atlikti darbą.

Internete skelbiasi labai daug įmonių. Pagal tai, kaip jos tai daro, klientai susiformuoja išankstinę nuomonę. Jei ji neigiama, paslaugas atliekantys asmenys praranda klientus. Na, o jei turinio bei išvaizdos aspektai verti aukšto įvertinimo, klientai noriai kreipiasi. Beje, kreipimuisi įtaką padaryti gali ir vyraujančios spalvos, nuteikiančios vienaip ar kitaip, tačiau tai jau labiau marketingo sritis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.