Kaip vyksta ergoterapija?

Ergoterapija labai reikalinga ir veiksminga, kai būtinas pacientų galimybių atstatymas, palaikymas ir sutrikimų šalinimas po įvairių fizinių sužeidimų, sunkių operacijų, esant judamojo atramos aparato pažeidimams, raumenų susilpnėjimui, sergant psichiniais sutrikimais ar tiesiog praradus jėgas. Profesionalių ergoterapeutų pagalba tokiais atvejais gali tapti tikru išsigelbėjimu. Nuoroda, kurią pateiks tikslinga internetinė paieška, jus nukreips pas reikiamus specialistus ir vėl galėsite džiaugtis tiek paprastais gyvenimo malonumais, tiek sudėtingesnėmis, bet laikinai tapusiomis neįveikiamomis, kasdienos užduotimis.

Dažnai pacientai, besikreipiantys į reabilitacijos įstaigas, painioja kineziterapeuto ir ergoterapeuto atliekamą darbą ir suteikiamas paslaugas. Dėl aiškumo įvardinsime dažniausiai suteikiamas ergoterapeuto paslaugas:

  • Padeda išmokti ir atlikti kasdienines užduotis;
  • Pagalba atliekant užduotis, kurioms reikalingi smulkiosios motorikos įgūdžiai;
  • Mokymai saugiai atsistoti nuo kėdžių, vonios ir kitų vietų;
  • Parodo paprastesnius pratimus padedančius atgauti lankstumą ir mažinančius skausmą;
  • Išmoko streso valdymo strategijos;
  • Suteikia pagalbą programoms, padedančioms grįžti į darbą;
  • Suteikia apmokymus artimiesiems, kaip namuose prižiūrėti ligonį.

Ergoterapeutas, būdamas reabilitacijos programos nariu, konsultuojasi su kitais specialistais ir savo veiksmais bei teikiama pagalba efektyviai įsilieja į bendrą reabilitacijos kursą. Jis sudaro savo srities individualų veiklos planą, parenka konkrečiam klientui reikalingiausią ir priimtiniausią ergoterapijos veiklos rūšį.

Pacientui sparčiau sveikti ir vėl įsilieti į pilnavertį kasdieninį gyvenimą padeda ir tai, jog ergoterapeutas, šalia to, kad glaudžiai bendradarbiauja su pačiu pacientu, dar pagalbą teikia ir jo artimiesiems. Kam to reikia? Dažnai ligoniui artima aplinka tiesiog nesupranta, kas jų mylimam ligoniukui yra sunku, kas nepriimtina, o kas tiesiog teikia džiaugsmą. Ergoterapeuto konsultacijos padės teisingai suvokti visu šiuos niuansus. Beje, ergoterepiniai užsiėmimai gali vykti tiek individualiai, tiek grupėje. Tai padeda pakelti nuotaiką pacientui, atsipalaiduoti ir įgyti pasitikėjimo savimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.