Kategorijos

Kaip žinoti, ar kreditų bendrovės yra patikimos?

Greitieji kreditaiKuomet žmogui prisireiki pinigų, kurių jis tuo metu neturi sutaupęs, tačiau žino, kad galės grąžinti jei pasiskolins, imama ieškoti kreditų ir paskolų. Greitųjų kreditų bendrovės paženklintos nelabai kokia etikete, todėl daliai planuojančių pasiskolinti kyla klausimas, kaip žinote, ar kreditų bendrovės yra patikimos?

Patikimomis derėtų laikyti tik tas kreditų bendroves, kurios yra registruotos ir nurodytos viešame kredito davėjų sąraše (tokį sąrašą sudarė ir gali parodyti Lietuvos bankas). Tačiau tai nėra vienintelis kriterijus, pagal kurį vertėtų rinktis iš ko skolintis.

Prieš skolindamiesi įvertinkite palūkanas ir visus kitus mokesčius, kurie yra taikomi bei turės būti sumokėti. Tik galutinė kredito kaina Jums turėtų būti svarbi, mat mažesnes palūkanas gali užgožti didesni sutarties sudarymo, administravimo ir kiti mokesčiai, kurie galiausiai nemenkai išpūs kredito kainą. Ko gero kredito kaina yra vienas iš pagrindinių rodiklių, kuris lemia žmonių pasirinkimą skolinantis.

Kai kurie žmonės turėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kokiu būdu galima grąžinti paskolą. Ko gero visos kreditų bendrovės priima grąžinimus banko pavedimus, kas yra labai patogu beveik visiems žmonėms. Visgi, kiti nesinaudoja el. bankininkyste ir mieliau renkasi paskolą grąžinti Perlo terminaluose, Maxima kasose ar dar kokiu nors būdu, kurių prigalvota kuo daugiau, kad tik klientas būtų patenkintas ir galėtų rinktis. Jei Jums labai svarbus koks nors konkretus atsiskaitymo būdas – atkreipkite į tai dėmesį dar prieš pasirašydami sutartį su kredito bendrove.

Nemažai įtakos pasirinkimui daro ir galimybė paskolą pratęsti. Jei nesate tikri, kad galėsite pasiskolintus pinigus grąžinti iki numatyto termino pabaigos, pasidomėkite, kokias kredito pratęsimo galimybes siūlo Jus sudominusi kredito bendrovė. Vienos siūlo fiksuotą pratęsimo mokestį, kitos skaičiuoja naujas palūkanas, dar kitos kas kartą perskaičiuoja ir pateikia naują siūlymą.

Kuomet išsirinksite sau tinkančią kredito bendrovę iš jų gausos, įvertinkite ir savo galimybę paskolą grąžinti, pagalvokite, ar tai nesukels Jums pernelyg didelių nepatogumų, naujų problemų, susijusių su finansais ir ne tik. Apsvarstykite viską, tik atsakingas skolinimasis gali būti naudingas.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *