Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663
Kalėdinės dovanos vaikams ǀ kaip išrinkti geriausią dovaną vaikui ǀ Liuti.lt

Kategorijos

Kalėdinės dovanos vaikams. Iš laiško Kalėdų Seneliui ar tėvų patirties?

Kalėdinės dovanos vaikams – vaikai, išgirdę šią frazę, jau trina delniukais. O štai tėvelius neretai aplanko ir didelis galvos skausmas. Kaip viską suspėti, kaip rasti tą tinkamiausią dovaną brangiausiam vaikui?

Vyresni vaikai jau žino daug “gyvenimo paslapčių”, todėl su jais susitarti kiek paprasčiau.

Tačiau šiandien mūsų akiratyje – mažesni pasaulio atradėjai. Jie vis dar tiki kalėdinių dovanų magija, parašius ir išsiuntus vieną gražų laiškelį.  Juk Kalėdų Senelis yra tarsi tikras burtininkas- kartu su savo padėjėjais elfais jis daro viską, kad bet kokios kalėdinės dovanos vaikams yra vieni juokai. Neretai “nenoromis” perskaičius laiško turinį paaiškėja, kad mažieji nestinga fantazijos  ir kūrybiškumo sugalvoti tokias dovanas, apie kurias dar nespėjo pagalvoti net patys žaislų gamintojai. O tada tenka ir tėveliams “įsijungti” savo kūrybinius įgūdžius ir išlaviruoti tarp fantazijos ir realybės. Tai ne visada būna lengva.

Kadangi remiamės asmenine patirtimi, tikime, kad mūsų patarimai pravers kiekvienų metų pasirinkimui:

  1. Prisėskite, įkvėpkite ir ramiai peržvelkite laiško Kalėdų Seneliui turinį. Ar norus gali įgyvendinti “eilinis mirtingasis”, ar tai tikrai įmanoma tik mitinėms būtybėms? Jeigu taip – atsipalaiduokite ir pripažinkite savo žmogiškąją prigimtį.
  2. Vaikų norai dažnai remiasi arba jų fantazijomis, arba tuo, ką pamatė pas draugus ar per televizorių. Mažieji dažnai neįvertina daikto tekstūros, paskirties ir t.t, tą padaryti yra suausiųjų pareiga. Todėl turite įvertinti, ar įgyvendinus vaiko norus, tai nebus tik momentinis džiaugsmas. O gal jis netrukus baigsis sulaužytomis, išmėtytomis ar tiesiog į kampą numestomis detalėmis?
  3. Daugybė vaiko raidą tiriančių specialistų sutaria, kad maži vaikai geriausiai pažįsta pasaulį žaisdami.  Todėl manome, kad geriausios kalėdinės dovanos vaikams – yra įvairūs lavinamieji žaislai, žaidimai, konstruktoriai, kaladėlės ir visa kita, kuo bus lavinama vaikų kūryba, motoriniai ir socialiniai įgūdžiai.

Reziumuojant galima būtų teigti, kad laiškas Kalėdų Seneliui turėtų tapti savotišku dovanų gidu, padedančiu įvertinti, kokios tendencijos vaikų galvelėse ir širdelėse yra šiais metais, tačiau tai neturi tapti “neįmanoma misija” suaugusiems. O visada lengviau apsispręsti, kokios kalėdinės dovanos vaikams yra geriausios, kai jos visos yra vienoje vietoje.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *