Kalėdinis savaitgalis Rygoje

Na, nebūtinai toks „visai“ kalėdinis. Gali būti ir prieš kalėdinis, ir po kalėdinis, ir netgi visai nieko tokio jei tai išvis ne savaitgalis. Esmė labai paprasta – radus vieną kitą laisvą dienelę šventiniu periodu, kodėl gi neužsukus pasižvalgyti po šią mūsų kaimynės Latvijos sostinę?
Jei jau pamatėt Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos eglutes, kodėl gi likti be Rygos? Miestas yra netoli – iš Vilniaus automobiliu pasiekti Rygą yra netgi arčiau nei kokią Klaipėdą ar Palangą. O jei gyvenate kuriam nors šiauresniam ar/ir vakaresniam Lietuvos kamputyje, jums brolių latvių sostinė dar arčiau. Ir kalėdinę eglutę jie turi, ir miestą pasipuošę, ir netgi jūra šalia. Jei pasisektų su šalčiais – jūra netgi būtų užšalusi. Lietuvoje galimybė drąsiai pasivaikščioti jūros ledu ne tokia jau ir dažna. O štai Rygoje, kuri ir šiauriau, ir įsikūrusi užuovėja teikiančioje Rygos įlankoje, paspaudus šaltukui jūros priekrantė užsitraukia ledu. Kartais – tikrai storu. O kartais netgi su vėjo ir bangų sukurtom ledų sangrūdom, šalčio suspaustom į vientisus ledo kalnus. Galima pasijusti kaip pakeliui į kurį nors ašigalį. Visgi įvertinkit ledo tvirtumą – būkit atsargus taip pramogaudami.
Gal būt ne toks įspūdingas, tačiau taip pat dėmesio vertas yra Rygos senamiestis. Siauros grįstos gatvelės, nedidelis kalvotumas, net architektūra ir panašių suvenyrų pardavėjai labai primena Vilniaus senamiestį. Taigi įspūdį palieka ne tiek naujumas, kiek panašumas. Tiesa, Rygos senamiestis yra gerokai senesnis (bent jau oficialiais istorikų duomenimis). Anot senųjų metraščių, Rygą kalavijuočių ordinas įkūrė pačioje XIII amžiaus pradžioje, o štai Vilnių Gediminas susapnavo geru šimtu metų vėliau. Nors kaip ten buvo iš tiesų – kas žino, bet kokių atveju Rygos senamiestis tikrai vertas jūsų dėmesio, neveltui jos istorinė architektūrinė vertė pripažįstama visame pasaulyje.
Na o norint plačiau „užmesti akį“ į visą, ar bent nemažą dalį Rygos, galima pasikeliant į apžvalgos bokštą, esantį visai netoli miesto centro. Pakilimas kainuoja kelis eurus, o iš viršaus atsiveria ir Rygos senamiestis, bažnyčių stogai, ir geras kąsnis didžiausios Latvijos upės – Dauguvos. O kas žino, gal matosi ir miesto kalėdinė eglutė. O gal netgi Estija, jos sostinė, ir netgi jos eglutė? O kas žino nepabandęs…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.