Kategorijos

Kalėdų patiekalai

Dauguma tradicinių švenčių turi sau būdingus patiekalus. Ne išimtis yra ir kalėdos. Kalėdų stalui gana nemažą įtaką padarė religija, t.y. bažnyčia. Kalėdų patiekalai būtų visai kitokie, jeigu ne bažnyčia. Pavyzdžiui ankščiau lietuvos kaime per kūčias buvo valgoma kiauliena, šerniene bei kita mėsa. Tačiau dėl bažnyčios įtakos to buvo atsisakyta. Tai gi pažvelkime kokius kalėdų patiekalus valgė mūsų protėviai bei dabar valgome mes.

Kaip jau ir minėjau ankščiau kalėdų patiekalai dažniausiai būdavo iš raudonos mėsos (gyvulinė mėsa), tačiau vis labiau populiarėja paukštienos patiekalai. Dažnas lietuvis per kalėdas kepą antį, žąsį, kalakutą ar vištą. Tai greičiausiai atėjo iš vakarų kultūros.

Desertai, kurie buvo valgomi ankščiau yra valgomi ir dabar. Ant kalėdų stalo dominuoja įvairūs pyragai su aguonomis. Neatsiejama kalėdų patiekalų dalis yra kučiukai, kitaip liaudyje dar vadinami “šližikais”.

Tarp kalėdų gėrimų taip pat nedaug pokyčių. Dominuoja įvairūs kisieliai. Turbūt kiekvienas iš jūsų yra ragavęs avižų ar spanguolių kisieliaus. Per kūčias alkoholis nebūdavo vartojamas, per kalėdas labai saikingai. Tačiau šiomis dienomis vis daugiau alkoholio yra suvartojama tiek per kūčias, tiek per kalėdas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *