Kam reikalingas pastato energinis sertifikavimas?

Apie pastatų energinį sertifikatą plačiau susidurta 2013 metais, kuomet buvo atlikti esminiai STR pakeitimai. Tuo metu juose buvo nurodyta, kad parduodant ar išnuomojant tam tikrą pastatą, namą ar butą, turi būti pateiktas pastato energinio naudingumo sertifikatas. Be to, šis sertifikatas yra būtinas ir naujai pastatytiems gyvenamiesiems būstams arba naujiems ir kapitališkai renovuotiems administraciniams pastatams, kurių plotas > 250 m2.

Iš esmės, šis dokumentas nusako, koks yra konkretaus pastato energijos suvartojimo lygis. Šiandien jis ypač aktualus kalbant apie vis griežtėjančias ES, o tuo pačiu ir mūsų šalies, statybų direktyvas. Kaip žinia, šiuo metu galioja reikalavimas, kad visi šiandien statomi pastatai atitiktų A++ klasę, o tai įrodo jau minėtas energinio naudingumo sertifikatas. Taip drauge visa Europa siekia tapti klimatui neutraliu regionu ir turėti tik energetiškai efektyvius, taupius pastatus.

Tačiau verta neužmiršti, kad tokiems sandariems namams energija reikalinga ne tik karšto vandens paruošimui bei apšvietimui, tačiau ir mechaniniam vėdinimui bei vėsinimui. Šie ištekliai pareikalauja papildomos energijos, todėl būtina užtikrinti, kad pastatui reikėtų kuo mažiau energijos resursų šiems poreikiams užtikrinti. Tam būtina naudoti įrangą, kuri maksimaliai sumažina energijos vartojimą, o dar geriau – naudoja atsinaujinančią energiją.

Vertinant energinį naudingumą yra apskaičiuojami pastato šilumos nuostoliai, renovuojant pastatus ar namus – numatoma, kokios medžiagos bei įrenginiai padės pasiekti numatytą klasę. Tai galima atlikti nebūtinai pastatytam pastatui, bet ir įvertinus jo projektinį pasiūlymą. Tai reiškia, energinį naudingumą galima apskaičiuoti turint tik pastato projektą. Tai yra didelė pagalba, siekiant optimizuoti projekte numatytą energinio naudingumo klasę į aukštesnę.

Labai svarbu žinoti, kad pagal galiojančią tvarką, pastato priduoti nepavyks, jeigu jis atitiks žemesnę, nei numatyta projekte, energinio naudingumo klasę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.