Kategorijos

Kamieninės ląstelės – sveikatai bei grožio puoselėjimui

Kaip ir medžio kamienas, kamieninės ląstelės yra organizmo pamatas. Jų dėka jūsų organizmas yra toks koks yra – funkcionuojantis. Kamieninės ląstelės leidžia įvairiems kūno audiniams atsinaujinti, dalyvauja gijime. Trumpai tariant, iš jų gali gimti be kokios ląstelės, kokių jūsų organizmui labiausiai reikia. Procedūras, kada pacientui suleidžiamos kamieninės ląstelės, chirurgai naudoja:

 • Įvairioms odos problemoms šalinti ar jas gydyti;
  1. o Raukšlėms šalinti;
   o Odai stangrinti;
   o Randų naikinimui
 • Odos problemų gydymo atitolinimui;
 • Vėžio gydyme;
 • Keliose kitose srityse.

  Jeigu kalbėtume mediciniškai, tai kamienines ląsteles rastume tiek embrionų, tiek suaugusių žmonių kūnuose, o pačios ląstelės yra nediferencijuotos, galinčios atsinaujinti ir keistis. Įsivaizduokite tai kaip molį, jį galite suformuoti ir paversti į tai, apie ką svajojate, tai organizmas kamienines ląsteles mato kaip molį, iš kurio nusilipdo tai, ko reikia.

  Nors visiškai šių ląstelių kilmė bei egzistavimo ir veiklumo principai nėra perprasti, pastaruoju metu medicinoje ir biologijoje yra daromi labai dideli proveržiai šioje srityje. Naujausias atradimas yra tai, kad jos padeda gydyti vėžį, kadangi dėl šios onkologinės ligos sparčiai „genda“ įvairios ląstelės, o kamieninės ląstelės padeda šį procesą sulėtinti arba net sustabdyti.

  Kiekviename iš mūsų organizmų, rasite 3 prieinamus šių ląstelių šaltinius:

  • Kaulų čiulpai, kuriuos reikia išimti arba įpjauti norint pasiimti šias ląsteles;
  • Riebalai (riebalinis audinys);
  • Kraujas (paimamas iš donoro ir specialiai apdirbamas, kad būtų išgaunamos ląstelės, apdorotas kraujas, tiksliau dalis jo, grąžinama donorui).

  Deja, tokios procedūros, nors ir labai veiksmingos, nėra pigios. Jų prieinamumas yra gana ribotas, kadangi nėra tokių didelių kamieninių ląstelių resursų, todėl medicinos rinkoje kainos yra gana aukštos ir tikriausiai nebus įkandamos paprastam vartotojui

  Naujausi straipsniai

  reikia hostingo?

  Comments

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *