Kategorijos

Karkasiniai namai

Planuojant statytis namą daugelis žino, kad statybos metu kyla daug iššūkių ir svarbiausia, kad tai dažniausiai trunka ilgai. Norint sukurti namo projektą pačiam, pagal savo norus ir poreikius, o ne įsigyjant jau paruoštą namo projektą, reikia daug kantrybės ir laiko kol projektas bus įgyvendintas, o jo kokybė priklausys ir nuo pasitaikiusių orų. Daug greitesnis sprendimas yra karkasio arba skydinio namo pasirinkimas. 

 

Karkasinis namas gali Jums tarnauti visą gyvenimą. Gerai pastatytas, kokybiškas medžiagas naudojant, namas, gali tarnauti daugiau nei šimtą metų. Tokio tipo namo gamyba ir surinkimas galimas vos per porą mėnesių, o visas statybos procesas tik vieną sezoną. Statant karkasinius namus naudojamos tik natūralios medžiagos kurios yra nekenksmingos namo gyventojams. Šio tipo namai yra statomi iš jau gamykloje paruoštų sienos skydų su vidaus ir išorės apdaila. Sienų skydų brėžiniai yra smulkmeniškai ir atidžiai paruošiami individualiam namui pagal poreikius ir norus. Kai karkasinio namo sienos yra pagamintos, jos gabenamos į statybų aikštelę ir surenkamos ant jau išpiltų pamatų. Surinkimas trunka apie tris dienas. Lengvas montavimas sparčiai pagreitina statybos darbus, todėl galima maksimaliai sumažinti kritulių daromą žalą konstrukcijoms. 

 

Karkasiniai namai gali būti statomi vadinamaisiais pasyviais namais. Tai neretai yra vadinama ateities būstu. Pasyvus namas yra statomas naudojant naujausias technologijas, kurios kiek galima daugiau užsandarina namą. Kadangi šilumos apykaita su aplinka sumažėja iki minimumo dėl tvirto sandarumo, išlaidos už sunaudotą energiją būstui apšildyti taip pat sumažėja iki minimumo. Jei pasyvus namas pagamintas iš aukštos kokybės medžiagų ir jame nėra broko – tokio namo šildymas bus itin pigus. Lietuvoje tokio tipo namai vis dar yra naujiena, bet Vakarų Europoje jų populiarumas auga. 

 

Kadangi karkasiniai namai yra statomi iš medžio dažnai kyla klaidinga nuomonė ir be reikalo baiminamasi dėl namo degumo. Šie namai yra vis populiarėjantys visame pasaulyje. Dauguma JAV ir Švedijos namų yra karkasiniai ir jų populiarumas tik auga. Baiminantis dėl karkasinio namo degumo, svarbiausia yra netaupyti svarbiausiems saugumo elementams. Svarbu gerai izoliuoti dūmtraukius, tinkamai sumontuoti elektros komunikacijas, impregnuoti medieną. Jei pakankamai neinvestuosite į tokius elementus kaip dūmtraukiai ar šildymo katilai, galite nukentėti nuo gaisro net statydamiesi mūrinį namą. Jei dėl vienos ar kitos priežasties, nukentėsite nuo gaisro, karkasinį namą lengviau ir pigiau suremontuosite, nei mūrinį. Taip yra todėl, kad jei apdegtų tik atskiros namo dalys, jas galima pakeisti daug lengviau, nei mūrinio. 

 

Daugiau įvairių naujienų ir informacijos rasite kamtoreikia.lt svetainėje.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *