Įmonių steigimas – tai puikus būdas įgyvendinti savo verslo idėjas. Nusprendus kurti įmonę, pirmiausia reikia pasirinkti teisinę jos formą, tuomet paruošti ir surinkti reikalingus dokumentus ir atlikti dar keletą paruošiamųjų darbų. Jeigu steigiate įmonę pirmą kartą, tai gali tapti nemenku iššūkiu. Gal būt, verta, taupant laiką, pinigus ir savo emocinę būklę, kurios dar prireiks tolimesniam verslo vystymui, šį darbą patikėti specializuotai kompanijai? Ji padės rezervuoti pavadinimą, parengti reikiamus dokumentus, atstovaus Jus Juridinių asmenų registre ir suteiks išsamią konsultaciją bet kokiu su įmonės steigimu susijusiu klausimu.
Visgi, net jeigu nutarėte savo įmonės steigimą patikėti profesionalams, derėtų ir patiems žinoti visą darbo eigą ir kitus svarbius niuansus.
Steigimo sandorio sudarymas
Prieš steigdami savo įmonę privalote nuspręsti, koks bus jos statusas. Tai gali būti:
- Uždaroji akcinė bendrovė (UAB)
- Viešoji įstaiga (VŠĮ)
- Mažoji bendrija (MB)
- Individuali įmonė (ĮI)
Nuo to, kokį įmonės statusą pasirinksit, priklausys kokį steigimo aktą teks pasirašyti.
Įmonės pavadinimo pasirinkimas
Formuodami naują pavadinimą, būtinai turėsite patikrinti Juridinių asmenų (JAR) arba Prekių ženklų registre, ar toks pavadinimas jau neegzistuoja. Tai gali pasirodyti gana nereikšmingas žingsnis tačiau taip nėra. Kuriant pavadinimą turėsite apmąstyti net tokį klausimą – ar pavadinimas neįžeis nei tautinių, nei seksualinių nei kitų visuomenėje egzistuojančių mažumų.
Jeigu ateityje planuojate turėti internetinį savo įmonės puslapį, prieš rezervuojant pavadinimą Juridinių asmenų registre, derėtų išpirkti domeną. Tokiu būdu išvengsite nesklandumų, jog domeno vardą gali neišpirkti kitas asmuo.
Kaupiamosios sąskaitos atidarymas
Sąskaitą galima atidaryti artimiausiame banko skyriuje ar internetu. Ji taps einamąja sąskaita su įmonėje esančiomis lėšomis. Tai didelis privalumas įmonei, nes bankai paprastai siūlo patogius darbo užmokesčio pervedimo sprendimus ir kitokias įvairias sąlygas.
Steigimo dokumentų paruošimas bei pasirašymas
Šiame etape turėsite pateikti visus reikiamus dokumentus. Reikiami dokumentai ir jų kiekis priklauso nuo steigiamos įmonės statuso. Jeigu steigėjas – vienas asmuo, tuomet pasirašomas specialus steigimo aktas. Jeigu steigėjų daugiau nei vienas – tuomet prireiks steigimo sutarties. Užduotį palengvins tai, jog jau turite įmonės pavadinimą. Tad dokumentus bus galima pildyti jau turimu įmonės vardu.
Dokumentų tvirtinimas pas notarą
Įmonės steigėjas ar atstovaujantis asmuo steigimo dokumentus pateikia notarui, kuris įvertinęs jų tikrumą ir atitikimą įstatymų keliamiems reikalavimams, parašo prašymą VĮ Registrų centrui.
Įmonės įregistravimas Juridinių asmenų registre
Notarui patvirtinus dokumentų tikrumą ir parašius prašymą, galima registruotis Juridinių asmenų registre. Pati steigimo procedūra, kaip jau anksčiau minėjome, priklauso nuo steigiamos įmonės statuso. Sėkmingą registraciją Registrų centre jums garantuos įmonės pažymėjimo gavimas ir tuomet įmonę galima laikyti įsteigta.
Kaip matote, darbo ir rūpesčių, norint įsteigti įmonę, išties užtenka. Tad pirmas žingsnis, kurį turėtumėte žengti – apsispręsti ar visus minėtus žingsnius atliksite patys, ar patikėsite šį darbą išmanantiems profesionalams.
Parašykite komentarą