Kas geriau servise – keltuvai ar duobės?

Seniau, kai dar nebuvo taip pažengusi serviso įranga, automobilių remonte buvo naudojama paprasčiausi įrankiai bei įranga. Pavyzdžiui ankščiau nebūdavo padangų montavimo įrangos, tad padangos nuo ratlankių buvo atskiriami su paprasčiausiais įrankiais ir rankiniu būdu. Kai nebūdavo diagnostikos įrangos, tai variklis ir kiti susiję mechanizmai buvo tikrinami paprasčiausiai rankiniu būdu, atsižvelgiant į tai, kuo pasireiškia gedimas. Tačiau šiame straipsnyje nagrinėsime kas yra visgi geriau – keltuvai ar specialiose grindyse „duobės“?

Jeigu prisimintume ankstesnius laikus, tai visuose servisuose buvo naudojamos specialios grindyse padarytos „duobės“. Tai buvo patogu dėl to, nes įlipus į jas buvo galima atlikti daugelį remonto darbų, kuriems atlikinėti reikia būti po automobiliu. Žinoma, buvo ir minusų, kadangi ne visada jos buvo tokios gilios, tad reikėdavo dirbti susilenkus, taip pat jose būdavo tamsiau, nei dabar, kai keltuvai pakelia transporto priemones ir galima viską atlikti patogiau, nes nėra jokio šešėlio. Tačiau yra ir pliusų – vienas iš pagrindinių yra tas, kad tai yra gan pigus būdas, kadangi tereikia iškasti duobę ir sutvirtinti jos šonus betono mišiniu.

keltuvaiTačiau keltuvai yra kur kas naudingesni. Pirmiausia, patogumas, į „duobę“ reikia įlipti, o su keltuvu automobilis yra greitai pakeliamas ir visas vaikščiojimas yra ant grindų. Tad jeigu reikia eiti pasiimti kokio nors įrankio, kas patogiau, eiti nuo keltuvo ar lipti iš duobės? Manau, kad atsakymas yra aiškus. Kitas privalumas yra funkcionalumas – jeigu iš „duobės“ galima atlikti tik tuos darbus, kurie susiję su automobilio dugnu, tai su keltuvu galima atlikti ir kitus darbus. Pavyzdžiui, jeigu reikia perdėti naujus ratus ant automobilio, jums tereikia jį pakelti ir užtraukti rankinį stabdį. O jeigu automobilis yra užvarytas ant „duobės“, tai jums teks naudotis domkratu ir kiekvieną ratą kelti atskirai.

Žinoma, tiek keltuvai, tiek „duobės“ turi skirtingus privalumas. Tačiau keltuvų naudingumas yra kas didesnis, kadangi su juo galima atlikti įvairius darbus, o kai automobilis užvarytas ant „duobės“, tai galima atlikti tik tuos remonto darbus, kurie susiję su automobilio dugnu. Tačiau rekomenduotina servise turėti tiek keltuvą, tiek „duobę“, kadangi abi priemonės yra naudingos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.