Kategorijos

Kas yra atsakingas skolinimasis?

greitas kreditas internetuMes nuolat girdime apie tai, kad greitas kreditas internetu turi būti imamas labai atsakingai, o pagrindinė savybė, kurią turi turėti kiekvienas savarankiškas žmogus – tai finansinis raštingumas ir atsakingas skolinimasis. Kas tai yra realybėje, jeigu pažvelgsime į patį reiškinį, o ne skambius žodžius?

Greitas kreditas internetu turint ilgalaikį finansinį planą

Visų pirma, greitas kreditas internetu nuo 18 metu nėra suteikiamas dėl to, kad nesitikima, jog tokie jauni žmonės (nors ir pilnamečiai) jau turi tvirtas pažiūras ir gerą strategiją, kaip toliau gyventi, iš ko išgyventi. Dėl to kreditai suteikiami vyresniame amžiuje, bent nuo 21 – erių metų. Ir visgi amžius nebūtinai reiškia, kad žmogus skolinasi atsakingai. Mat vienintelis atvejis, kada skolintis tikrai galima, tai kada turite ilgalaikį finansinį planą. Ir į tai sutelpa visi žemiau išvardinti punktai. Reiškia, kad jūs matote toliau negu šią savaitę, šį mėnesį ar pusmetį. Taip, skolinatės dabar, nes būtent dabar matyt reikia tų pinigų. Tačiau jūs turite tiksliai žinoti kaip a) per ateinančius mėnesius gausite pinigų paskolai grąžinti; b) kaip apskritai gyvensite bent 5 ateinančius metus, kad nepritrūktų pinigų, kad jų turėtumėte daugiau. Jeigu prireikė skolintis, žinokite, tai jau yra rodiklis, kad kažkas su jūsų finansiniais planais yra negerai. Tai ženklas, kad metas gerai apsvarstyti ar tai, ką darote, tikrai yra tinkama. Gal per daug pinigų išleidžiate 600 eurų per mėnesį kainuojančiai buto Vilniaus centre nuomai? Gal verta išsikelti į Fabijoniškes ir mokėti kelis kartus pigiau? O gal jau palepinote save gyvendami laisvamanio hipio gyvenimą ir metas užsimaukšlinti kaklaraištį bei pagaliau kulniuoti į darbą? Kartais mūsų vidinis ego neleidžia kažko daryti, tačiau prisiminkite, kad vidinis ego yra didžiausias jūsų priešas. Jūs turite mąstyti protingai ir atitinkamai elgtis.

Kreditas internetu atsiperkantiems pirkiniams, o ne pramogoms

Labai svarbus kriterijus, bandant suvokti, ar skolinatės atsakingai – tai sąžiningas įvertinimas to tikslo, kuriam pinigus imate. Klausiant ne „kaip labai man to reikia“, o „ar tai turės investicinę ar kitokią grąžą, vertę“. Nes jeigu skolinatės pramogoms, tai pinigai vargu, ar atsipirks. Taip pat ir suvartojimui, pragyvenimui. Tačiau, kada skolinatės daiktui nusipirkti, jis vis tiek išlaikys vertę, nors ji gal ir bus vis mažesnė, bėgant laikui. Arba, kai investuojate – į mokslus, sveikatą, kitas galimybes. Tuomet taip pat elgiatės atsakingai, ir paskola tuomet yra geras pasirinkimas.

Mokėjimas skaičiuoti savo pragyvenimo poreikius

Nors greitos paskolos internetu suteikiamos prieš tai paskaičiavus algoritmus ir įvertinus ar jums užteks pinigų pragyvenimui, visgi vien tik tokiais vertinimais pasikliauti būtų ne visai sąžininga. Turėtumėte pirmiausia patys pagalvoti, ar tikrai tų pinigų jums užteks. Ar neplanuojate šeimos pagausėjimo, išėjimo iš darbo ar remonto? Juk grąžinimo periodu turėsite atriekti dalį savo pajamų.

Vienkartinis, o ne nuolatinis greitas kreditas

Žinoma, greitas kreditas internetu visa para suteikiamas turi būti vienkartinė pagalba. Nebent esate labai gudrus investuotojas, sugebantis gyventi vien iš skolų, ir iš jų nuolat gauti pelno. Tačiau paprastam žmogui neturėtų būti paskolos nuolatiniu sprendimu. Tiesa, būtent dėl to, kad nebūtų priklausomybėmis sergančių žmonių neteisingų sprendimų, Lietuvos bankas yra sukūręs tam tikrą „kodavimosi“ nuo paskolų sistemą. Į ją savanoriškai gali įsirašyti žmonės, jaučiantys, kad tam tikru metu gali turėti per daug silpnybių, pavyzdžiui, azartiniams žaidimams, ir dėl to jiems reikia protingai elgtis.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *