Kas yra automobilio elektroninės dalies autodiagnostika?

Dabar gaminamuose ir esamuose rinkoje automobiliuose neapsieinama be elektroninių valdymo blokų, kurie angliškai ir tarp mechanikų yra vadinami ECU. Blokai yra tarpusavyje sujungti laidais ir šiais laidais blokai tarpusavyje keičiasi informacija. Bendra ECU darbo paskirtis yra surinkti duomenis iš įvairiose automobilio vietose įmontuotų daviklių ir kitų valdymo blokų, juos apdorojus perduoti kitiems blokams. Visus gautus duomenis apdoroja centrinis kompiuteris, kuris dar vadinamas borto kompiuteriu. Straipsnyje paaiškinsime kaip veikia pati autodiagnostika.

Taigi, kai ši visa minėta sistema funkcionuoja gerai ir neturi jokių gedimų, tai ir pats automobilis nebeturi jokių gedimų. Tačiau kai sutrinka nors viena šios sistemos sudedamoji dali, sutrinka ir visa sistema. Tada yra atliekama autodiagnostika, nes informacija, kad kažkurioje vietoje sutriko tam tikras elementas yra išsaugoma pagrindiniame valdymo bloke. Prijungta diagnostikos įranga prie automobilio nuskaito užfiksuotus gedimų kodus.

autodiagnostikaKlaidos analizuojamos ir skirstomos į užfiksuotas ankščiau ir pasikartojančias, todėl jau serviso mechanikas renkasi ar tą klaidą reikia analizuoti, ar galima tiesiog ištrinti. Tačiau ištrynus stebima ar klaida nepasikartoja, bet tam reikia tokių pačių sąlygų, kaip ir tada, kai buvo gedimas. Jeigu klaida pasikartoja, tai reiškia, kad daviklis užfiksuoja vėl gedimą ir jau galima kokius veiksmus reikia imtis, kad tą gedimą pašalinti.

Autodiagnostika – tai nėra sudėtingas procesas, tačiau kiekvienam automobiliui jis gali būti skirtingas. Skirtingos automobilių markės naudoja skirtingus duomenų apsikeitimo protokolus, todėl ne visada tiks ta pati diagnostikos įranga visiems automobiliams. Prietaisų įvairovė yra didžiulė, yra specializuotų prietaisų, kurie tiks tik vienai automobilių markei, yra ir tokių, kurie yra universalūs, kurie suderinami su beveik visomis automobilių markėmis. Tačiau universalus gali neatlikti tam tikrų funkcijų skirtingoms automobilių markėms.

Autodiagnostika gali skirtis įvairioms transporto priemonėms. Vieniems gali užtekti paprastos gedimų kodų paieškos, kad atrasti gedimą, kitam automobiliui gali reikėti pilnos diagnostikos, kad išsiaiškinti koks gedimas yra atsitikęs. Todėl, jeigu važiuosite į servisą, kad būtų atlikta autodiagnostika, nenustebkite, kad vieną kartą mechanikai jums atliko diagnostiką per 15 minučių, o dabar atlieka ją per valandą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.