Kelionė po pietų Italiją – Baris ir kiti miestai

ItalijaItalija yra viena tų šalių, kur dažniau keliaujama ne tiek pasyviai pailsėti, kiek aktyviau pakeliauti, paragauti tradicinės virtuvės maisto, susipažinti su kultūra bei architektūra. Kelionės metu nuomotis automobilį Italijoje tikrai populiaru. Tokiu atveju jūs neturite prisirišti prie Bario ar kurio kito miesto, į kurį atskridote. Vos per porą dienų galite apvažiuoti dešimtis aplinkinių miestelių ir kaimelių ir gerokai labiau suprasti, kuo gyvena vietiniai.

Pietų Italija gana ženkliai skiriasi nuo šiaurinės jos dalies. Šiaurėje turistus labiau traukia Milanas, Venecija, Alpių kalnai. Štai pietuose esantis Baris, o gal net Sicilijos sala daugiau vilioja šilumos, saulės ir ramaus gyvenimo mėgėjus. Tačiau kultūros  įdomybių netrūksta ir čia. Vien ko vertas pats Bario senamiestis, nors ir nedidelis, bet tarsi koncentruotas, netikėtai prasidedantis ir greitai išnykstantis. O norint pasivaikščioti kur nors aplinkui erdvių palei jūra taipogi netrūksta.

Kita vertus, tiek ir po šiaurinę, tiek ir po pietinę Italijos dalis galima labai sėkmingai pakeliauti automobiliu. Ir jei šiaurėje greičiausiai jus labiau vilios kalnų ežerai, kalnų keliukai ir pačios viršūnės, tai pietuose norėsite pamatyti mažus kaimelius, žvejų miestelius, senus architektūros paminklus ir tiesiog įvairią jūros pakrantę skirtingose vietose. Šiaurėje įprastai tokios kelionės pradžios ir pabaigos taškas būna Bergamas, o pietuose – Baris.

Kai kurie ryžtasi automobiliu pervažiuoti ir visą Italiją. Ir tame nėra nieko keisto ar ypatingo. Tiesiog tokia kelionė turėtų užtrukti gana ilgai, turint omenyje tai, jog lankytinų vietų pakeliui tikrai netrūks. O vingiuojant nuošalesniais Italijos keliais, kuriais pasieksite dešimtis tarpinių taškų tokioje kelionėje, gretai važiuoti tikrai nepavyks. Tad jei jau turite tokių užmojų, skirkite tam kuo daugiau laiko. Italija yra labai įvairi. Milanas ir Baris jau du skirtingi, tačiau kartu ir panašūs pasauliai. O dar pakeliui turėsite ir sostinę Romą, kuriai bent porą dienų tokios kelionės metu tikrai reikėtų pasilikti.

Jeigu esate bent kartą užsienyje nuomoję automobilį, turbūt puikiai žinote, jog tai nei daug kainuoja, nei yra sudėtinga. Jeigu keliaujate vos dviese ar keturiese, tikėtina, jog jums pakaks ir pačio mažiausio automobilio, kurio nuomos kaina parai seks vos keliolika eurų. O tokių nuomos punktų ne vieną turi ir Bergamas, ir Milanas, ir Baris, tad ilgai ieškoti tikrai nereikės. O patogiausiai tai, jog dauguma nuomos kompanijų leidžia viename punkte, viename mieste automobilį pasiimti, ir visa kitame grąžinti. Tuo pasinaudojus kelionė automobiliu per visą Italiją patampa tikrai realiomis svajonėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.