Kategorijos

Keturi faktai apie geoterminį šildymą kuriuos privalote žinoti

 

Svarstant apie šildymo sistemą vartotojai šiandien turi daug pasirinkimų. Vienas iš jų yra tiesiai mums po kojomis. Šilumą galima išgauti iš pastovios požeminės temperatūros, esančios keli metrai žemiau žemės paviršiaus.

Geoterminiai šilumos siurbliai gali šildyti, vėsinti ir net ruošti karštą vandenį namuose, perduodant šilumą arbą vėsą į žemę. Ši technologiją vartotojams komfortą suteikia jau daugiau nei 50 metų ir gali sumažinti energijos sąnaudas iki 65% palyginus su tradiciniais šildymo įrenginiais.

Taigi, jei ketinate įdiegti šilumos siurblių sistemą savo namui ar verslui, skaitykite toliau. Pateikiame keturis faktus apie kuriuos turite žinoti kai kalbama apie geoterminius šilumos siurblius.

Šilumos siurbliai gali būti naudojami bet kokiame klimate

Geoterminiai šilumos siurbliai gali veikti bet kokiomis karšto ar šalto klimato sąlygomis dėl pastovios žemės temperatūros po žeme apie 10oC. Iš tiesų milijonai tokių šildymo-vėsinimo sistemų jau yra įrengta  namuose ir įmonėse visame pasaulyje.

JAV energetikos departamento ataskaitos duomenimis, daugiau nei pusė GHP siuntų 2009 m. Išvyko į 10 valstybių: Floridos, Ilinojos, Indiandos, Mičigano, Minesotos, Misūrio, Niujorko, Ohajo, Pensilvanijos ir Teksaso.

Atviros ir uždaros sistemos

Renkantis šildymo-vėsinimo sistemą vartotojai turi apsvarstyti keletą pasirinkimų. Tai yra atviro arba uždaro lauko kontūro sistemos. Daugumą (apie 85%) sistemų naudoja žemės šilumokaičius, kur šaltnešis teka uždaro kontūro kilpoje po žeme. Vamzdžiai paprastai yra pagaminti iš plastiko ir yra užkasami 1,2 m gylyje horizontaliai ar iki 150 m gylyje vertikaliai. Vamzdyno ilgis paprastai priklauso nuo grunto savybių ir sistemos tipo.

Ilgaamžiškumas

Apie šilumos siurblį galvokite kaip apie ilgalaikę investiciją. Tvarkingai įrengto šilumos siurblio darbo laikas skaičiuojamas 25 metams, o lauko kontūro tarnavimo laikas skaičiuojamas iki 50 metų laikotarpyje. Nors šilumos siurblių įrengimo kaštai gali būti kelis kartus didesni nei kitų šildymo sistemų, tačiau jie yra iki 65% efektyvesni. Tokios sistemos paprastai atsiperka per 10 metų.

Žemas elektros suvartojimas

Kaip minėta anksčiau, šilumos siurbliai efektyvesni nei tradicinės šildymo sistemos. Taip sumažinamas elektros suvartojimas pastatuose. Be to, tokios sistemos stipriai sumažina anglies dvideginio emisiją.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *