Kategorijos

Kiek balkono stiklinimas sutaupo šilumos energijos ?

Įstiklintas balkonas dažnai tampa jaukia papildomą erdve būte ar nuosavame name , kuris jungia gyvenamąją zoną  ir išorinį pasaulį, nesvarbu koks tai sezono laikas ar tai žiema ar vasara, lyja ar šviečia saulė . Balkono stiklinimas taip pat laikomas pagrįstu sprendimu, nes ji pagerina gyvenimo sąlygas suteikia papildomas namo ar būto dekoro galimybes. Įstiklintas balkonas gali būti įkurtas kaip nuostabi poilsio oazė ir atlikti sandėliavimo ar kitas funkcijas. Be to, balkono stiklinimas yra žinoma, kad gali sumažinti techninės priežiūros ir remonto poreikį. Nes yra sukuriamas tarp gyvenamosios vietos ir išorės papildoma izoliacinė sritis, kuri saugo tiek šilumą, tiek neleidžia drėgmei skverbtis į kambarį. Taigi balkono stiklinimas sukurią papildomą komfortą buste.

Kiek balkono stiklinimas sutaupo busto energijos ?

Buvo atliktas tyrimas kuris leidžia nustatyti įstiklinto balkonų poveiki energijos suvartojimui. Tyrime buvo tirtas bustas 80 kvadratinių metrų su vienu balkonu. Rezultatai parodė, kad  balkono stiklinimas gali sutaupyti nuo 3,4 %  iki 10,7 % šildymo energijos, vidurkis 5,9 %.  Taigi tai yra ženklus rodmuo leidžiantis taupyti šilumą, kuri šiuo metu vis brangiau kainuoja, bei pinigus. Taip pat reikėtų nepamiršti drėgmės mažinimo veiksnio, kuris  sukurią papildomą pridėtinę vertę bustu. Taigi esant galimybėms yra rekomenduotina įstiklinti balkoną arba jei balkonas yra įstiklintas, tačiau langai tapo nesandarūs ir praleidžia šilumą, reikėtų atlikti langų remontų darbus leidžiančius atstatyti ar net pagerinti balkono sandarumą.

Balkono stiklinimo atsipirkimas

Žinant rezultatus kiek balkonų stiklinimas sutaupo šilumos energijos galima apytiksliai apskaičiuoti per kiek vertinant tik šilumos taupymo aspektą atsipirks visas darbas. Taigi yra apskaičiuota, kad per  maždaug 15 metų balkono stiklinimo investicija atsipirks jūsų sutaupyta šilumos energijos kaštais. Taip pat reikėtų nepamiršti ir kitą svarbų balkono stiklinimo privalumą – apsaugą nuo vagių. Įstiklintas balkonas papildomai garantuoja pridėtinę apsaugą, kurią kiekvienam vagiui sukels didelių problemų.  Taigi įstiklintas balkonas leidžia taupyti šilumą, apsaugo nuo drėgmės pertekliaus,  leidžia papildomai dekoruoti interjerą, bei užtikrina papildomą apsaugą nuo vagių.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *