Šiais laikais, beveik 90 proc. vidurinės klasės žmonių, ant savo rankos turi savotišką kontrolės aksesuarą – laikrodį. Jei pasimetame laike ir mums kyla klausimas „Kiek valandų?“ pakanka tiesiog žvilgtelėti į laikrodį, esantį ant rankos ar Jūsų kišenėje.
Žmogui yra ypač svarbu, kad laikrodis ne tik nepriekaištingai atliktų savo funkciją bet ir būtų puošmena.
Tad – kaip išsirinkti laikrodį?
Visų pirma – yra kelios laikrodžių rūšys. Tai:
- kvarciniai
- mechaniniai arba auto-mechaniniai
- elektroniniai
Tad pirmasis etapas Jums, renkantis laikrodį yra nuspręsti kokiu mechanizmu pasitikėsite.
Šiais laikais – populiariausi yra kvarciniai laikrodžiai. Jų veikimo principas yra pagrįstas baterija bei kvarco kristalu, kuris elektros impulsus perduoda į žingsninį varikliuką, kuris suka laikrodžio mechanizmą.
Šiais laikas – vis dar ne mažiau populiarūs yra ir mechaniniai laikrodžiai. Jų veikimo principas pagrįstas prisukamos spyruoklės energija, kuomet jai pradedant atsisukinėti yra sukamas laikrodžio mechanizmas. Šie laikrodžiai gali atrodyti kaip kvarciniai laikrodžiai, tačiau neretai yra gaminami taip, kad visas laikrodžio mechanizmas yra matomas plika akimi. Tai yra populiariausia mechaninių laikrodžių rūšis – vadinama Skeleton.
Elektroniniai laikrodžiai – tai kvarciniai laikrodžiai, tačiau be rodyklių. Laiką rodo ekranėlis. Tokiuose laikrodžiuose generatoriaus siunčiami signalai transformuojami ir atvaizduojami laikrodyje besikeičiančių sekundžių ir minučių bei valandų skaičiukų pavidalu.
Kitas svarbus aspektas, renkantis laikrodį: apyrankės pasirinkimas, kadangi tai sudaro kone 50 proc. viso laikrodžio vaizdo.
Apyrankės (dirželiai) iš keramikos, silikono arba plastiko nėra ilgaamžės ir gan stipriai nupigina gaminį, tad tokie dirželiai geriausiai tinka vaikams ar paaugliams.
Kita grupė – natūralios arba eco odos dirželiai. Nors šio tipoo apyrankės atrodo iš tiesų patraukliai, tačiau reikia nusiteikti, kad mylimiausią odinį laikrodžio dirželį gan greitai teks pakeisti. Jau po metų, pusantrų oda praras elegantiškumą. Tai pat minusu laikoma tai, kad elastingas odinis dirželis yra lengvai paveikiamas aplinkos ir netgi išsitempia, kai būna drėgni orai.
Populiariausi laikrodžių dirželiai, gaminami iš nerūdijančio plieno. Tokios apyrankės, kaip ir korpusai, gaminami iš tos pačios medžiagos, pasižymi geru atsparumu ir ilgaamžiškumu. Dirželiams gaminti labai tinka titanas, kadangi iš titano lydinio gaminami gaminiai yra lengvi, patvarūs ir „šilti“ liečiant.
Tad, tai svarbiausi aspektai norint išsirinkti kokybišką ir elegantišką laikrodį. Belieka tik išsirinkti.
Parašykite komentarą