Kategorijos

Ko labiausiai netoleruoja šuns skrandis?

Pastebėjote, kad jūsų šuo dažnai vemia ar negaluoja? Užeina trumpalaikiai sveikatos sutrikimai? Tai gali reikšti, jog jūsų augintis kažkuo serga arba tiesiog jis maitinasi ne taip, kaip reikėtų. Tai iš esmės yra ypač dažna vėmimo priežasčių – šeimininkai neretai duota netinkamą maistą. Šunų maistas irgi turi būti perkamos atsižvelgiant į specialistus patarimus. Tai reiškia, kad nevalia augintinio visada maitinti vien tik sausu maistu ir vandeniu. Kaip ir žmogui, taip ir šuniui būtina paįvairinti racioną.

Didžiausia klaida yra duoti savo augintiniui tą patį maistą diena iš dienos. Trumpai tariant, jeigu visada maitinate tik sausu ėdalų (ryte, per pietus, vakare), tuomet nenuostabu, kad jūsų augintinio skrandis streikuoja. Tokiais atvejais, patariama maišyti sausą maistą su konservais ar kitu ėdalu. Tiesiog per dieną reikėtų maitinti vis skirtingu maistu.

Kodėl nereikėtų duoti šunims? Bene svarbiausia – kaulai. Jokiai būdais negalima duoti kaulų, kurie yra labai trapūs. Kaulai nėra šunų maistą. Iš tiesų trapūs kaulai gali netgi smarkiai sutrikdyti jūsų augini o sveikatą. Gali būti prieita ir prie tokių situacijų, kad jūsų augintiniui prireiks operacijos. Kai šuniui duodamas trapus kaulas (pavyzdžiui vištienos), tuomet augintinis gali lengvai jį sutrupinti ir praryti. Juk žinote, kad šunys nekramto maisto taip, kad iš jos liktų košė. Tad, tokie praryti kaulai gali sukelti bėdų.

Jeigu į šuns skrandį pateks kaulas, tai tik laiko klausimas kada sutriks virškinimas. Tada jūsų augintinis vems, kol iš skrandžio pasišalint turinys. Matote, kaulai nėra suvirškinami t.y. skrandžio rūgštis nepajėgia suardyti kaulų. Blogiausia kas gali nutikti – kaulas vėmimo reflekso metu gali įstrigti – stemplėje, gerklėje ir t.t. Tai gali nutikti ir valgant. Tada jau bus dar liūdniau. Tad, pagrindinė taisyklės turintiems šunis – jokiais būdais neduoti trapių kaulų, kuriuos jūsų augintis galėtų sutrupinti ir nuryti.

Jeigu jūs kaulus duodate tampa, kad jūsų augintis pasigaląstų dantis, tai tuomet bent jau duokite tokį kaulą, kuris būtų didelis ir storas (kad negalėtų jo sutrupinti). Na, o geriausiu atveju, apsilankykite spec. parduotuvėje, kur siūlomos šunų prekės – ten rasite ir specialių skanėstų savo augintiniui.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *