Ko negali automobilių diagnostikos įranga?

Nors automobilių diagnostikos įranga ir yra galingas prietaisas, tačiau ji tikrai negali visko, ko. Pagrindiniai dalykai kas su ja yra atliekama, tai gedimų kodų skaitymas ir jų trynimas, programavimas, kodavimas, parametrų gyvas stebėjimas ir kiti darbai. Kompiuterinė diagnostika tampa vis populiaresnė tarp serviso mechanikų, juk kitaip ir būti negali – šiuolaikiniuose automobiliuose vis daugiau elektronikos, su kuria ir dirba diagnostikos prietaisai. Tačiau pasitaiko atvejų, kai žmonės yra suklaidinami ir nežino ką tiksliai gali tokia įranga daryti. Todėl mes jums pateiksime pagrindinius faktus, ko negali atlikti automobilių diagnostikos įranga.

Pirmasis ir pagrindinis faktas yra tas, kad automobilių diagnostikos įranga neatlieka jokio remonto. Pasitaiko nuomonių, kad atlikus automobiliui kompiuterinę diagnostiką dings visos bėdos iš automobilio. Diagnostikos įrangą galima palyginti su tam tikrais medicinos prietaisais, kurie skirti apžiūrai. Ir tie, ir tie yra skirti tam, kad diagnozuotų ištikusią problemą, iš to jau galima spręsti kokį gydimą žmogui ir remontą automobiliui reikia paskirti. Be diagnostikos įrangos tam tikrų gedimų automobilyje būtų net neįmanoma rasti ir nežinotume kas yra sugedę, todėl šiuolaikinių automobilių remontas be tokios įrangos tampa neįsivaizduojamas.

automobilių diagnostikos įrangaNors, kaip ir minėjome, automobilių diagnostikos įranga gali trinti ir skaityti gedimų kodus, tačiau iš to yra tik sužinoma informacija apie gedimą. Kad ir išvalytume klaidas, tai problemos neišsprendžia, t.y. gedimas vis dar automobilyje yra. Pasitaiko atvejų, kai gudresni vairuotojai prie techninę apžiūrą ištrina gedimų kodus, kad galėtų lengviau praeiti techninę apžiūrą. Tačiau nuo to yra nieko neišlošiama, nes ištrynus gedimo kodą ir vėl užvedus automobilį netrukus vėl užsidega lemputė apie variklyje esančią problemą. Bet kokiu atveju tai nieko ir neišspręstų, nes automobilyje vis tiek liktų problema.

Kitas svarbus dalykas yra tas, kad diagnostikos įranga negali jums nustatyti ar yra koks gedimas tam tikrose mechaninėse automobilio dalyse ar mechanizmuose. Kaip pavyzdžiui, automobilių diagnostikos įranga neparodys ar yra automobilyje kėbulo defektas, neparodys ar laikas yra keisti valytuvus, neparodys, kad jūsų stiklas yra įskilęs. Diagnostikos prietaisai dirba tik su elektromechaniniais mechanizmais arba tai mechanizmais, prie kurių yra primontuoti specialūs davikliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.