Kategorijos

Kodėl automobilio vairuotojai nepastebi laukinių žvėrių?

Šiuo metu laiku, labai dažnai pasitaiko atvėjų, kai vairuotojai nepastebi laukinių žvėrių. Susidūrimo metu pasekmės dažniausiai liūdnos būna abiems. Gyvūnai, kaip bebūtų gaila, susidūrimo dažniausiai neišgyvena, na o vairuotojas, jei labai pasiseka ir nenukenčia pats, tenka patirti nemažus nuostolius. Pasiseka jei automobilis nukenčia nedaug. Tačiau visų šių susidūrimų galima ir išvengti.

Kokia to priežastis?

Labai dažnai Lietuvoje tokios avarijos įvyksta vien tik todėl, kad automobilio priekinių žibintų stiklai buvo apsinešę ir dėl to vairuotojo matomumas ženkliai sumažėja. Čia padėti žinoma galėtų stiklų poliravimas arba priekinių žibintų stiklų keitimas.

Poliravimas dažniausiai yra laikinas sprendimas. Norint garantuoti, kad kelyje matysite aiškiai ir mėgausitės kokybišku važiavimu – pasikeiskite automobilio priekinius žibintų stiklus ir įsidėkite patikimo gamintojo, kokybiškas lemputes. Turėsite gerą matomumą ir keletą metų be jokio vargo galėsite važinėti.

Kita priežastis netvarkingas arba silpnas apšvietimas. Dažnai lempos būna blogai sureguliuotos, įpač po remonto ar keitimo. Ir todėl vairuodami toki automobilį jūs akinate tiek kitus vairuotojus ir keliate jiems pavojų, tiek ir pats turite prastą matomumą.

Kaip turėti geriausią matomumą kelyje?

Kaip jau minėjome, noridami turėti geriausią matomumą kelyje, pasikeiskite žibintų stiklus, lemputes, susireguliuokite savo lempas. Visa tai garantuos, kad kelyje, net ir tamsiu paros metu busite saugūs ir matysite aiškiai.

Vis dėl to, jei tenka dažnai keliauti užmieščio keliais, rekomenduojame išbandyti šiuo metu labai sparčiai populerėjančius led barus arba jums  offroad žibintus. Jie garantuos, kad net ir visiškoje tamsoje jausitės lyg važiuojate dienos metu. Aš pats asmeniškai naudoju led barus ir juos įsigyti buvo pats geriasias mano sprendimas.

Taip pat dar galima naudoti ir led darbo žibintus. Juos tinkamai pritvirtinus prie automobilio, galite turėti puikų apšvietimą, o jo kaina pakankamai nedidelė. Todėl manau, kad juos verta išbandyti kiekvienam. Įpač jie praverčia tiems kas užsiema offroad ar ūkininkams.

Pabaigai…

Ir aišku nepamirškite, kad greitis ir pavojingas vairavimas – viena dažniausių nelaimių priežasčių. Nepamirškite, kad miesto gatvės nėra lenktynių trasa ir ten išbandinėti savo transporto priemonę ne vieta. Rinkitės saugią ir ramią vietą automobilio galios bandymams.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *