Kodėl kartais atrodo, jog “visi vyrai kiaulės”, o moterys “be logikos”? (www.damuakademija.lt)
Vienas kraštutinumas gali pasikeisti kitą kraštutinumą akimirksniu. “Nuo meilės iki neapykantos vienas žingsnis”- tai apie juos. Jie kontroliuoja ką mėgsta ir ko nekenčia, nors atvirai apie tai nekalba.
“Jaučiančio” tipo žmonėms teisinga tai kas gera, kas atitinka išorinę arba vidinę vertybių sistemą. Ir kaip tik šiuo jausmu skiriasi intravertai ir ekstravertai.
Intravertas į pirmą vietą stato vidinę nuojautą, savo subjektyvia moralinę poziciją, net jei ji prieštarauja kolektyvinei -“nesvarbu ką žmonės kalba, nesvarbu, koks jų požiūris, svarbiausia, kad gera ar bloga tai man.” Šiuo atveju intravertas laisvesnis pasirenkant savo poziciją, bet kartais dėl savo akivaizdaus išskirtinumo yra atstumiamas.
Ekstravertas priešingai, savo vidine morale prisitaiko prie visuomenės moralės ir todėl lengvai randa savo šalininkų. O jeigu jam reikia rėkti ir “prastuminėti” visuotinai pripažintas vertybes aktyviau už kitus, tai jis lengvai daro karjerą viduje savo mikrosociumo ir nusipelno visuotinės meilės ir pripažinimo.
Pagal socialinę adaptaciją jausminis tipas realizuoja save ten, kur reikalinga patikrinta moralinė pozicija, tai yra pedagogai, mokytojai, kovotojai už teises ir laisves, aplinkosaugininkai ir t.t. Juos dažnai galima rasti įvairiuose mitinguose ir demonstracijose už ar prieš ką nors.
Pojūčiai
Čia prasideda iracionali sfera, kurią ganėtinai sunku apibūdinti. Čia nėra jokios vidinės logikos, kurią galima būtų paaiškinti. Galima sakyti, kad pojūčiai tiesiogiai atsakingi už mus supančio pasaulio pajautimą su realiais jutimo organais. Todėl jaučiantis žmogus visiškai paskendęs impulsuose, kurie ateina iš išorės ir vidaus.
Tipiško ekstraverto paskendusio pojūčiuose pavyzdys – žmonės gyvenantys paprastais gyvenimo džiaugsmais. Jie daug nemąsto, jiems neįdomu žemės likimas arba tautos savimonė, jiems svarbiau ši diena ir malonumai, kuriuos galima patirti. Gerai pavalgyti, gerai padirbėti, gerai pailsėti….. Ir pakartoti tai daug, daug kartų. Toks jų gyvenimo ciklas. (laukite tęsinio)
Žiūrėkite „Damų akademija“ puslapyje: www.lp.damuakademija.eu
Parašykite komentarą