Kategorijos

Kodėl sausumos transportas yra geriau?

Įmonės teikiančios prekes ar produktus dažniausiai naudojasi transportavimo paslaugomis, kurias suteikia logistikos kompanijos. Jei seniau logistika buvo papildomas procesas prekybininkams, tai dabar ji yra itin svarbi, kad sklandžiai veiktų pirkimo bei tiekimo tinklas. Juk esant tokiai dideliai konkurencijai įmonės stengiasi, kad jų produktai vartotojus pasiektų, kaip įmanoma greičiau ir kokybiškiau. Todėl krovinių pervežimai tiek Europoje, tiek Lietuvoje užima svarbią vietą kitoje įmonėje. Seniau įvairius krovinius, siuntas gabendavo laisvais, bet šiais laikais populiariausias ir optimaliausias variantas vežant produktus yra sausumos kelių transportas. Krovininės transporto priemonės naudojamos nedideliems kroviniams transportuoti, nes jie gali numatytais maršrutais gabenti net kelis skirtingus krovinius. Tad krovinių pervežimas sausumos transportu yra ne tik greitesnis variantas, bet ir pigesnis, nei kiti stambesni logistikos būdai.

Krovinių pervežimas iš esmės yra patogesnis vien dėl to, kad jis yra gabenamas sausumos keliais, nes gali lengvai manevruoti, sustoti. Taip pat šiam logistikos tipui yra mažesnė rizika sugadinti krovinį, jis pakankamai saugus variantas, nebent kelionės metu ištiktų stichija, dėl kurios būtų patirti nemalonumai. Beje kroviniai yra pristatomi per trumpesnį laiką, nes nereikia tiek ilgai laukti kol pasikraus visa priekaba, tad ir pats paėmimas ir transportavimo trukmė trumpėja. O ir į mažesnius regionus yra lengviau patekti sunkvežimiu nei lėktuvu.

Taip, krovinių pervežimas turi ir trūkumų. Juk kelyje avarijų galimybės yra didesnės nei ore ar jūroje, todėl įvykus eismo įvykiui neretai susidaro didelės eilės ir kamščiai. Dėl to tenka ilgiau laukti krovinio ir negalima jo pristatyti laiku. Taip pat aplinkosaugininkai mini yra aplinkos taršą, nes gabenant krovinius laivais, oru ar traukiniais yra mažesnis taršos procentas, nei sausumos transportu. O dar ir naftos išteklių spartus naudojimas. Bet šie rodikliai versle nelabai kam įdomus, todėl ir toliau vyksta sparti logistika visame pasaulyje.
Nors ir yra keli trūkumai logistikoje, bet ji nepamainoma pirkimo ir tiekimo tinkle. Tad transportavimo paslaugos visame pasaulyje užima tikrai aukštą vietą visoje rinkoje ir vystymesi. Juolab, kai didėja pats konkurencingumas, logistikos įmonės savo klientams gali pasiūlyti geriausias kainas už kokybišką aptarnavimą.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *