Kodėl statybas geriausia pradėti pavasarį?

pastatu pridavimas, iteisinimasStatybos darbų eiliškumas diktuoja ir laiką kuomet tai pradėti geriausia. Šiame straipsnyje apžvelgsime faktorius kurie turi didžiausią įtaką statybų procesui ir kodėl tai geriausia daryti šiltuoju metų laiku.

Drėgmė

Po žiemos nutirpus sniegus ir išgaravus drėgmei statybinei technikai lengviau privažiuoti išpilti smėli, betoną pamatams ir iškrauti blokelius. Pamatus kasti rekomenduojama kai gruntas yra sausas, tas pats ir su gręžtiniais pamatais. Jei bandytumėte namo pamatus gręžti rudenį jie greitai užsipildytu vandeniu ir supiltas betonas nebūtų toks stiprus kaip tai atlikus sausuoju metų laiku. Drėgmė taip pat įtakoja kitų statybinių mišinių džiuvimo laiką. Šiltinimo plokščių klijų ar tinko džiuvimo laikas pailgėja ir dėl to negalima pradėti kitų darbų ir tai dar vienas eilinis įrodymas kodėl geriausia praėti statybas pavasarį.

Temperatūra

Prie mažesnės nei 5 laipsnių temperatūros gamintojai rekomentuoja į betoną, tinką, klijų mišinius pilti priedus kurie stabdo stingima bet dėl to nukenčia mūrijimo arba tinkavimo, plytelių klijavimo kokybė. Paviršiai tampa mažiau atsparūs atmosferos poveikiui, greičiau trupa, gali suskilinėti ar netgi atšokti. Kai kuriuos statybos darbus pvz. fasado dažymą negalima atlikti esant žemai temperatūrai. Nereikia pamiršti kad ir statybininkams oro sąlygos trukdo, pvz. kai rudenį dažnai lyja tai labai trukdo mūryti, na ką kalbėti jei stogas dengiamas žiemos metu ir meistrai dirba su pirštinėmis, skuba dėl šalčio, apie kokį tikslumą galima kalbėti.

Esant palankiam pavasariui ir užsitesusiai vasarai ir efektyviai planuojant statybos darbus turite bent 6 mėnesius per kuriuos galima ne tik pastatyti bet ir įrengti namo vidaus apdailą. Namo pridavimas nesukels jokių rūpesčių net jei ir pasitaikė nedidelio statybininkų broko. Nuo to gyvenimo kokybė netaps blogesnė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.