Kategorijos

Kodėl svarbu teisingai motyvuoti įmonės darbuotojus?

verslo mokymai EBTM

Kalbėdami apie sėkmingą verslą, didžiųjų kompanijų vadovai dažnai teigia, kad įmonė uždirba tiek, kiek dirba jos darbuotojai, neretai pamiršdami, kad dėl gerų įmonės rezultatų stengtis turi ir darbdavys.

Darbuotojų motyvacijos sumažėjimas opi daugelio įmonių problema. Kodėl mažėja motyvacija? Tam įtakos gali turėti tiek asmeninės darbuotojų problemos, tiek nepasitenkinimas darbo užmokesčiu. Šią ir kitas problemas derėtų spręsti kalbantis su darbuotoju, ieškant kompromisų. Tačiau ką daryti, jei tokių problemų nėra, o darbuotojo motyvacija vis tiek nedidelė? Teigiama, jog padidintas atlyginimas motyvaciją pakelia vos keletui savaičių. Ką tuomet daryti? Kaip įkvėpti kolektyvą produktyviam darbui?

Verslo vadovai neretai pamiršta, kad be reikalavimų ir lūkesčių savo darbuotojams dėl gerų darbo rezultatų, darbdavys turėtų aprūpinti savo įmonės darbuotojus įrankiais, tiems rezultatams pasiekti.

Be motyvacinių sistemų, darbo procesas apskritai nevyktų – jeigu darbuotojas nemotyvuotas kuo geriau atlikti savo darbą, ilgainiui jis nustoja dirbti ir pradeda tiesiog egzistuoti. Dažnai darbas pasidaro nebe kūrybinis procesas, o tik automatinė veiksmų seka su kasmėnesiniu fiksuoto atlygio laukimu. Tai yra turbūt blogiausias modelis, koks tik galėtų būti bet kuriame versle.

Pastebėta, kad Lietuvoje pradėjus kurtis užsienio kapitalo įmonėms, darbdaviai pradėjo kur kas didesnį dėmesį skirti darbuotojų lojalumo išlaikymui, darbuotojų apmokymams ir skatinimo programoms.

Lietuvoje didesnės įmonės nuolat rengia įvairius mokymus savo darbuotojams. Kiekvienam dirbančiam įmonėje, yra svarbu galimybė tobulinti savo žinias. Tik ne daugelis darbuotojų turi įprotį patys semtis žinių iš knygų, seminarų, video ar kitų šaltinių. Paprastai, noras kaupti žinias ir mokytis, būna įsidarbinus įmonėje pirmus metus. Vėliau, kai darbuotojas jau apsipranta savo darbo vietoje, įsisavina darbo specifiką, darbas pasidaro įprastas, dažnai, žmogus pasijunta savo srities specialistu, žinančiu jau viską, todėl motyvacija dirbti rezultatyviau ir mokytis- slūgsta. Palaipsniui toks darbuotojas gali prarasti bet kokią motyvaciją dirbti, pradeda ieškoti naujų vietų, kur galima save realizuoti.

Todėl kurdamos ir norėdamos išlaikyti motyvuotą, ir rezultatyvų kolektyvą, įmonės turėtų nepamiršti kvalifikacijos kėlimo mokymų, kursų, seminarų įmonės viduje.

 

Verslo konsultacijos ir mokymai

 

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *