Kodėl topografinė nuotrauka galioja tik vienerius metus?

parduodami namaiKaip dauguma turbūt jau žinote, ypač tie, kurie kada nors esate samdę geodezinius matavimus atliekančią įmonę, topografinė sklypo nuotrauka galioja tik vienerius metus. Visgi, turbūt kiekvienam kyla mintis, kodėl gi mokėję nemažus pinigus už geodezinių matavimų atlikimą, po metų turite tai daryti iš naujo? Vertėtų paminėti, jog topografiniai planai nebegalioja tik tuo atveju, jei sklype pastatėte kokį nors naują pastatą ar kokį kitą objektą. Užtenka pastatyti nedidukę pirtį ir štai topografinė nuotrauka tampa nebegaliojanti.

Priežasčių, kodėl nebegalioja Jūsų topografinė nuotrauka gali būti daug. Šiame straipsnyje pabandysime įvardinti kelias pagrindines priežastys, dėl kurių Jūs privalote daryti naujus topografinius planus.

Visų pirmą, jau kaip ir buvo minėta, viena iš pačių pagrindinių priežasčių, kodėl perdaromi topografiniai planai yra tai, jog sklype atsirado naujas nekilnojamojo turto objektas. Jei, savo sklype pastatėte naują ūkinį pastatą, pirtį, garažą ar tuo labiau namą, Jūsų sklypo planas pakito, todėl savaime sena topografinė nuotrauka tapo nebetiksli.

Sena topografinė nuotrauka taip pat nebegalioja, jei dėl kokių nors priežasčių savo sklype pastatėte tvorą, kurios negalite bet kada patraukti. Gali būti daug priežasčių, kodėl Jums prireikė naujos tvoros, tačiau dažniausia iš jų yra tai, jog pardavėte dalį savo žemių.

Pardavus dalį žemių, Jūs privalote padaryti naują topografinę nuotrauką dėl kelių priežasčių. Visų pirmą, niekas nepirks Jūsų sklypo, jei Jūs negalėsite pirkėjui pateikti, nesenesnio nei vienerių metų senumo topografinio plano, jei savo valdose pastatėte naują objektą, ir nesenesnį nei trejų metų senumo planą, jei naujų objektų nestatėte. Pirkėjas privalo žinoti, kur prasidės, o kur baigsis jo įsigytos žemės valdos, todėl ir pirks tik tokį sklypą, kuris turi detalų ir ,, šviežią ‘‘ topografinį planą.

Turbūt daugumai, vis dar kyla klausimas, kodėl topografiniai planai galioja neilgiau nei tris metus, net jei žemės sklype neatsirado naujų objektų. Į šį klausimą atsakyti ganėtinai sunku, nes šiuos reikalavimus nustato valstybė, tačiau galima daryti prielaidą, jog yra nemaža tikimybė, jog per tokį laiką galėjo būti pastatyta naujų nelegalių pastatų ar kitų objektų. Būtent todėl, topografinių nuotraukų darymas praėjus trims metams, tampa kaip techninė apžiūra automobiliui, nors Jūsų automobilis važiuoja puikiai, Jūs privalote patikrinti jo būklę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.