Kategorijos

Kodėl verta auginti daugiamečius augalus?

Kiekvienas nori kuo ilgiau mėgautis sodo grožiu. Ir tam tikslui pasiekti tikrai turime būdą! Be vienmečių augalų, rinkoje gausu ir įvairiausių daugiamečių augalų veislių. Dėl to keletą metų tikrai galėsime pasigirti gražiu vaizdu ir mažomis pastangomis. Be to, jums nereikės kasmet sodinti naujų gėlių! Bijūnai? Lelijos? Pasirinkimas tikrai didelis!

Daugiamečiai augalai – nereikia jų sodinti kasmet

Sodininkų kalba ilgai žydinčios veislės vadinamos daugiametėmis. Daugiamečiai augalai turi privalumą, kad nereikia kasmet sodinti naujų. Per žiemą virš žemės esanti dalis žūva, o pavasarį išleidžia naujus ūglius ir jie vėl pasiruošę naujam žydėjimo sezonui. Tinkama priežiūra leidžia dažnai mėgautis žiedų teikiamu grožiu iki vėlyvo rudens.

Ne kiekviena veislė toleruoja šalčius ar sausras

Yra daug gražių veislių, kurios daugelį metų gali papuošti sodą. Tačiau verta rinktis tokias, kurios, be grožio, pasiūlys dar ir lengvą priežiūrą. Daugiamečiai augalai turi būti atsparūs atšiaurioms oro sąlygoms, pvz., žemai temperatūrai, ligoms ir pan. Jautresni turi žiemoti šiltesnėmis sąlygomis.

Atsparumas žemai temperatūrai yra vienas iš kriterijų, pagal kurį daugiamečiai augalai skirstomi į žiemojančius žemėje ir tuos, kurie žiemoja patalpose, kuriose yra teigiama temperatūra.

Daugiamečių augalų grupės gerai atrodo sklypuose ar soduose. Vienam darželiui verta pasirinkti dvi ar tris rūšis ir išdėstyti jas pagal galimą aukštį. Kai kurios iš jų, pvz., paprastoji vėgėlė, gali siekti 1,5–2 metrus. Kai kurios veislės gerai toleruoja stiprią saulę, o kitos mieliau auga pavėsyje, tad ir į tai reikėtų atkreipti dėmesį. Svarbiausia, kad didesni augalai pernelyg neu-go-tų mažesnių, kuriems reikia tiesioginių saulės spindulių, o kaip atrodys bendras vaizdas – kiekvieno sodininko individualus reikalas pagal skonį. Puoškite savo sodus daugiamečiais augalais ir sutaupykite laiko.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *