Kodėl verta naudoti darbuotojų paieškos įmones?

Kartais bendravimas su žmonėmis gali būti labai varginantis dalykas, ypač jei tenka tai daryti nuolat, pavyzdžiui organizuojant darbo pokalbius. Nuolatiniai pokalbiai, interviu, pasiruošimas, priėmimas atima daug laiko ir jėgų. Žmonės skirtingi, vieni įdomūs, kiti mažiau įdomūs, dėl vienų reikia priimti teigiamą, kitiems neigiamą sprendimą, vieni žmonės sukelia geras emocijas, kiti ne tokias geras. Taigi darbdaviai turi sunkaus darbelio. Kad sutaupytų savo laiką, jie gali pasinaudoti darbuotojų paieškos įmonės paslaugomis.

Lietuvoje nėra taip jau paprasta išsirinkti tinkamą darbuotoją. Taip yra ne dėl to, kad mūsų šalyje trūktų išsilavinusių žmonių, savo srities specialistų. Taip yra dėl keleto priežasčių. Dauguma žmonių dirba nemėgstamą darbą, todėl savaime suprantama, kad neįdeda visų savo pastangų, būna išsiblaškę ir pridaro klaidų, dėl kurių kenčia įmonės veiklos rezultatai. Dar viena problema, kad nedarbas Lietuvoje irgi nėra labai mažas. Darbo vietų tam tikros profesijos specialistams kartais būna tikrai mažai, taigi į vieną darbo vietą pretenduoja tūkstančiai žmonių. Kaip spėti su visais pabendrauti ir išsirinkti tinkamiausią? Gan sunki užduotis. Įmonės vadovai turi atidėti savo darbus, kad priimtų kandidatus darbo pokalbiui arba jie gali toliau tęsti savo užduotis, o darbo pokalbiais tegul užsiima personalo paieškos įmonės. Šiose įmonės dirbantys asmenys yra savo srities specialistai, turintys gerus bendravimo įgūdžius, psichologines žinias, informacijos apie įmones, kurios naudojasi jų paslaugomis bei žinantys viską, ko reikia geram darbuotojui, norinčiam užimti konkrečią darbo vietą.

Įmonės paruošia patrauklius, akį patraukiančius darbo skelbimus ir patalpina juos visuose įmanomuose komunikacijos priemonėse: laikraščiuose, darbo paieškos portualuose, skelbimų portaluose internete, duomenų bazėse ir kitur, kur darbo ieškantieji galėtų juos pasiekti. Ir tada prasideda galvų medžioklė – ieškomas pats geriausias kandidatas geriausiai pozicijai. Darbuotojų paieškos įmonės turi atlikti atsakingą darbą, juk nuo jų parinktų žmonių priklauso jų klientų veiklos rezultatai. Jei klientams darbuotojas netinkamas, įmonė pamažu gali prarasti jų pasitikėjimą. Taigi tokios įmonės turi dirbti itin kvalifikuotai ir kruopščiai ruoštis kiekvienam interviu, taip pat užtikrinti, kad kandidatas, atėjęs į darbo pokalbį jaustųsi gerai, nebūtų susikaustę ir pokalbis nekeltū streso. Dažnai potencialiems darbuotojams nepaskambinama vien dėl to, kad jie jaudinosi pokalbio metu. Todėl atmosfera interviu metu turi būti jauki, o norintysis dirbti pasakotų ir kalbėtų daugiau nei jį priimti galintis žmogus.

Darbuotojų paieškos įmonės paslaugomis kol kas naudojasi tik 12 procentų darbdavių. Taip yra todėl, kad kai kurie darbdaviai yra įsitikinę, kad niekas kitas už juos nenuspręs, koks žmogus tinkamiausias jų įmonei. Taip pat darbdavius gąsdina tai, kad personalo paieškos įmonės ima nemažus mokesčius už savo paslaugas. Tačiau jie neįvertina to, kiek jie sugaišta laiko ir pinigų, atidėdami svarbius darbus ir projektus tam, kad galėtų skirti dėmesio žmonėms, iš kurių tik vienas ar keli bus įmonės komandos dalimi.

http://indigroup.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.