Kategorijos

Kodėl verta reguliariai lankytis pas ginekologą?

Dauguma moterų vis dar bijo profilaktiškai lankytis pas ginekologą ir kreipiasi tuomet, kai būtina jų pagalba. Tai yra dažnai pasitaikanti klaida, kuri kai kuriais atvejais gali kainuoti ir gyvybę. Todėl reiktų nedelsti ir bent kartą pasirodyti ginekologei, kad ji atliktų profilaktinę apžiūrą ir būtinus tyrimus, dėl gimdos kaklelio vėžio ar lytiškai plintančių užkrečiamųjų ligų prevencijos.

Vis dar galioja įvairios stigmos, stabdančios vyresnio amžiaus moteris, nes jos buvo auklėjamos taip, kad apie lytinių organų sveikatą, intymią higieną, seksualinę brandą ar lytinį gyvenimą informacijos buvo iš ties mažai. Dėl informacijos stokos, daug kas yra mistifikuojama ir net gi tabu, apie ką kalbėtis su kitais yra vis dar nejauku ir gėda.

Jaunos moterys šioje srityje yra gerokai drąsesnės ir nebijo, ne tik reguliariai lankytis pas ginekologus, bet ir konsultuotis pačiais įvairiausiais klausimais, susijusiais su kontracepcija, mėnesinių ciklu, pastojimu, nėštumo raida, gimdymu ar seksualiniu gyvenimu. Jos nebijo klausti to, kas joms yra aktualu ir kelia nerimą. O patyrę ginekologai gali lengvai atsakyti į bet kurį jų klausimą. Jie laikosi tokios pozicijos, kad niekada neteisia ir nesmerkia žmonių už tai kokį lytinį gyvenimą jie gyvena. Todėl atėjus pas gydytoją ginekologą reikėtų jaustis laisvai ir neslėpti nuo jo nei savo problemų, nei seksualinės orientacijos ar lytinio gyvenimo ypatumų. Tokiame kontekste gydytojas galės lengviau orientuotis, ieškant galimos problemos priežasties ir gana tiksliai diagnozuoti ligą, jei tokia yra. Tad tikrai neverta kentėti nei skausmingų mėnesinių, nei įtampos, bandant pastoti ir susilaukti vaikų. Reikia neatidėlioti ir artimiausiu metu kreiptis į šeimos gydytoją, kuris išduos jums siuntimą ginekologo konsultacijai.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *