Kategorijos

Kokia mityba geriausia jūsų kačių sveikatai?

Kačių mityba yra labai svarbi bendrai jų savijautai. Tačiau daugybė paruošto maisto variantų, prekių ženklų ir mišinių, kuriuos gali pasiūlyti rinka, gali suklaidinti sprendžiant, koks kačių maistas yra geriausias jūsų draugo kačių sveikatai ir gerovei.

Skirtingai nuo žmonių ir įvairių kitų būtybių, įskaitant šunis, kačių evoliucijos procesas lėmė unikalius mitybos poreikius, būdingus griežtiems mėsėdžiams. Kaip ir jų neprijaukintų ir daug didesnių giminaičių, naminių kačių organizmai prisitaikė prie baltymų ir riebalų turinčios, mažai angliavandenių turinčios mitybos. Gamtoje katės virškinimui reguliuoti ir dantims palaikyti naudoja augalus, pirmiausia aukštą ir trumpą žolę. Tačiau laukinės katės nevartoja augalinių medžiagų energijos ar mitybos tikslais. Ideali jūsų kačių draugo mityba yra ta, kurioje yra daug gyvūninės kilmės baltymų https://superkate.lt/kaciu-maistas/.

Taurinas yra esminė jūsų katės širdies ir smegenų sveikatos maistinė medžiaga, gaunama valgant gyvūninės kilmės baltymus. Natūralioje aplinkoje katės nevartotų daug angliavandenių, kurių yra daugelyje prieinamų sausų ir konservuotų maisto produktų. Katės neturi fermentų būdų virškinti ir panaudoti su maistu gaunamus angliavandenius, kaip tai daro kiti žinduoliai. Todėl daug angliavandenių turintis maistas sukelia tokias ligas kaip diabetas, nutukimas ir kt.

Griežtam mėsėdžiui, katei, racione reikia saikingo riebalų kiekio. Riebalai paprastai suteikia didžiąją dalį energijos mėsėdžiui. Katėms riebalai taip pat svarbūs jų maisto skoniui. Mėsos pagrindu pagamintas maistas suteikia gyvulinių riebalų ir daug svarbių maistinių medžiagų, būdingų mūsų kačių mitybos ir sveikatos poreikiams. Taip pat svarbu, kad katės mityba būtų aprūpinta vandeniu. Jos yra dykumos rūšys ir mažiau jautriai reaguoja į troškulį. Dauguma jų vandens poreikių patenkinami natūralioje aplinkoje suvartodami grobį. Maitinimas konservuotu maistu padidina vandens suvartojimą, o tai skatina bendrą sveikatą, ypač šlapimo takams.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *