Kategorijos

Kokia turėtų būti lauko kamera?

Egizistuoja daugybė skirtingų parametrų, kurie yra būtini kiekvienai lauko stebėjimo kamerai tinkamai veikti. Vieni iš jų svarbūs, kiti ne visai. Šiame straipsnyje aptarsime pačias svarbiausias lauko kamerų charakteristikas ir jų daromą įtaką stebėjimo kameros efektyvumui.

Lauko kameros su IR pašvietimu

Jau beveik visose lauko kamerose IR pašvietimas nakties metu yra būtinybė. Be jo apsaugos kamera yra sunkiai įsivaizduojama. Kalbant apie IR pašvietimą klausimas kyla tik apie jo efektyvumą. IR pašvietimo galingumui įtaką daro du pagrindiniai faktoriai:

  • IR apšvietimo sklidimo kampas;
  • Pašvietimo (LED) galingumas.

Svarbu paminėti, kad jei lauko kameros naktinis pašvietimas nurodytas keliomis dešimtimis metrų nereikėtų to priimti kaip fakto. Dažniausiai kamerų parametruose nurodytas maksimalus galimas naktinio matymo galingumas idealiomis sąlygomis, todėl realių matymo atstumą reikėtų pamažinti 10-20% atstumu.

Lauko kamera su judesio davikliu

Galimybė kamerai aptikti objekto judėjimą yra tikrai labai naudinga funkcija. Tai ne tik padeda sutaupyti vietos kietajame diske, bet ir smarkiai palengvina reikalingo įrašo suradimo procedūra. Įjungus judesio detekcijos funkciją įrašo laiko raudona (dažniausiai) spalva pažymas laikas, kuomet buvo užfiksuotas judėjimas.

Papildomos judesio detekcijos naudos:

  1. Lengva reikalingo įrašo paieška;
  2. Pranešimas el. paštu ar į programėlę apie užfiksuotą judėjimą;
  3. Taupoma vieta kietajame diske.

Žinoma, siekiant judėjimą fiksuoti maksimaliu tikslumu, nereikėtu visiškai šios užduoties palikti stebėjimo kamerai. Tai nėra signalizacija, ir šio darbo už ją kamera tikrai geriau neatliks. Norint turėti tikrai gerą apsaugą su judesio būtina įsirengti patikimą signalizaciją kartu su judesio davikliu.

Aukštą atsparumo klasę turinčios lauko kameros

Visoms lauko kameroms be išimties yra būtina turėti aukštą IP65-67 atsparumo klasės standartą. Tai leis kamerai veikti lauke, nepaisant oro sąlygų. Lauko kameros įvertintos IP65 ir aukštesniu standartu gali būti liejamos vandeniu (lietus), būti montuojamos saulės apšviestose vietose ir būti veikiamos įvairiausių dulkiu. Tokie išoriniai poveikiai neapgadins kameros ir leis jai veikti ilgą laiką lauke.

Taigi, šie straipsnyje išvardyti parametrai yra svarbiausi norint išsirinkti ilgaamžę lauko kamera namų ar verslo saugumui. Vis dėlto, jei kyla klausymų dėl vaizdo stebėjimo kameros pasirinkimo vertėtų pasikonsultuoti su vaizdo stebėjimo kameromis prekiaujančiu personalu. Jie jums padės išsirinkti geriausią variantą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *