Kategorijos

Kokias žemes verta naudoti šiltnamiuose?

Nesvarbu, ar esate mažo šiltnamio ar komercinio šiltnamio savininkas, geras dirvožemis yra raktas į sėkmingą auginimą. Daugelis augintojų šiltnamį stato ant esamos dirvos. Tai padeda sutaupyti bendrų šiltnamio statybos išlaidų. Tuo pačiu šiltnamio pamatas palaiko visą konstrukciją. Tačiau jei šiltnamį statote ant esamos žemės ar statote pamatą, turite paruošti šiltnamio dirvą sodinimui. Tačiau esamas dirvožemis gali būti ne pats geriausias pasirinkimas, ypač jei jis yra sausas ir senas. Tokiu atveju gali būti naudinga nuspręsti, kam daugiausiai naudosite šiltnamį.

Vienas iš variantų – turėti dekoratyvinį šiltnamį, tai reiškia, kad neketinate auginti pomidorų ar kitų daržovių ir vaisių. Tokiu būdu galite panaudoti visą konstrukcijos erdvę vazoniniams augalams. Pavyzdžiui, galite laikyti žydinčius augalus. Kita vertus, galite turėti produktyvų šiltnamį. Išnaudokite visą turimą vietą, kad augintumėte daržoves ir vaisius vazonuose, auginimo maišuose ir pakeltose lysvėse. Jei norite vienu metu auginti vaisius ir laikyti vazonus su dekoratyviniais augalais, galite organizuoti mišrų šiltnamį. Pavyzdžiui, galite auginti vynuoges, kai vynmedžiai pritvirtinti išilgai keteros, o pelargonijų ir fuksijų vazonai pastatyti ant suolų.

Kokie dirvožemio tipai galimi naudoti šiltnamiuose?

Smėlėtas dirvožemis – šis tipas daugiausia sudarytas iš smėlio dalelių, kurios mažai sulaiko maistines medžiagas.

Dumblinis dirvožemis – šis dirvožemis susimaišęs su uolienų ir mineralų dalelėmis, kurios yra didesnės už molį, bet mažesnės už smėlį.

Molio dirvožemis – molis susideda iš mineralų ir vandens, todėl molio dirvožemyje yra daugiau mineralinių junginių, o ne organinių medžiagų. Tikėtina, kad jūsų sode yra molio dirvožemio, jei jis išdžiūvęs primena plytą su įtrūkimais ir lyjant atrodo kaip glaistas. 

Juodžemis – dirvožemio tipas, kuris yra labai derlingas ir turtingas organinėmis medžiagomis. Jis gali būti naudojamas kaip dirvožemio mišinys arba substratas augalams auginti šiltnamiuose ar vazonuose. Juodžemis leidžia dirvai išlaikyti drėgmę ir maistines medžiagas. Tai geriausias dirvožemio tipas augalams auginti. Daugiau informacijos rasite dekoskalda.lt.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *