Kategorijos

Kokie šiaudeliai yra draugiški aplinkai?

Plastikiniai šiaudeliai yra vienas iš labiausiai pasaulyje naudojamų šiaudelių rūšių, tačiau jie daro didelį neigiamą poveikį aplinkai. Plastikiniai šiaudeliai nėra biologiškai skaidūs, o tai reiškia, kad jie natūraliai nesuyra ir gali suirti nuo šimtų iki tūkstančių metų. Dėl to jie dažnai patenka į sąvartynus, vandenynus ir kitą natūralią aplinką, kur gali pakenkti laukinei gamtai, užteršti vandenį ir prisidėti prie klimato kaitos. Plastikiniai šiaudeliai taip pat yra didelis plastiko taršos šaltinis, kuris visame pasaulyje kelia vis didesnį susirūpinimą dėl aplinkosaugos.

Popieriniai šiaudeliai yra alternatyva plastikiniams šiaudeliams, kurie pastaraisiais metais išpopuliarėjo dėl jų aplinkosauginės naudos. Popieriniai šiaudeliai yra biologiškai skaidūs, o tai reiškia, kad laikui bėgant gali natūraliai suirti ir neprisidėti prie plastiko taršos. Tačiau popieriniai šiaudeliai turi savų aplinkosaugos privalumų ir trūkumų. Jų gamybai reikia daugiau išteklių nei plastikiniams šiaudams, įskaitant medžius ir vandenį. Be to, jie gali greitai permirkti ir tapti netinkami naudoti, todėl padaugėja atliekų ir juos reikia dažniau keisti.

Biologiškai skaidūs šiaudeliai yra dar viena pastaraisiais metais išpopuliarėjusių plastikinių šiaudelių alternatyva. Biologiškai skaidūs šiaudeliai gaminami iš medžiagų, kurios ilgainiui gali natūraliai suirti, pavyzdžiui, kukurūzų krakmolo ar bambuko. Jie neprisideda prie plastiko taršos ir gali būti kompostuojami komercinėse patalpose. Tačiau biologiškai skaidūs šiaudai taip pat turi naudos aplinkai ir trūkumų. Jų gamybai reikia daugiau išteklių nei plastikiniams šiaudams, o kai kurios biologiškai skaidžios medžiagos gali nesuyra taip greitai ar lengvai kaip kitos. Be to, jei jie patenka į vandenyną ar kitą natūralią aplinką, jie vis tiek gali pakenkti laukinei gamtai ir prisidėti prie taršos.

Daugiau informacijos rasite internetinėje svetainėje.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *