Kategorijos

Kokios gali būti alternatyvos kondicionieriui darbe?

Didėjanti geresnio patalpų klimato ir komforto paklausa, ypač biuruose ir komerciniuose pastatuose, kartu su vis dažniau naudojama šilumą skleidžiančia technine įranga, yra varomoji jėga, skatinanti susidomėjimą oro kondicionavimu. Vis labiau populiarėjanti idėja yra naudoti vieną centrinį šaltinį, o ne vietines sistemas kiekvienam pastatui. Tai duos naudos tiek ekonomikai, tiek aplinkai. Centralizuotas vėsinimas yra aplinkai nekenksmingas, taupantis energiją ir ekonomiškas aušinimo būdas. Aušinimas yra centralizuotai gaminamas ir paskirstomas kaip šaltas vanduo kiekvienam pastatui per uždarą paskirstymo tinklą.

Kaip veikia centralizuoto aušinimo sistema

Per centralizuotą aušinimą centralizuotai gaminamas atšaldytas vanduo, kuris per izoliuotų požeminių vamzdžių tinklą paskirstomas pastatams, pavyzdžiui, biurams ir gamykloms. Atšaldytas vanduo keliauja į skirtingus pastatus, kur vanduo cirkuliuoja per šaldymo ritinius arba naudoja absorbcijos technologiją, kad patektų į oro kondicionavimo sistemą.

Centralizuotas aušinimas užtikrina veiksmingą pastato vidinės temperatūros valdymą, reikalauja mažiau priežiūros nei atskira oro kondicionavimo sistema, užima mažiau vietos ir sumažina triukšmą. Centralizuoto aušinimo sistemų poveikis aplinkai yra minimalus, nes sumažėja anglies dioksido išmetimas, naudojami ekologiški šaltnešiai ir laikomasi griežtų sveikatos ir saugos standartų.

Centralizuotai aušinant, vienas centrinis šaltinis naudojamas keliems pastatams. Centralizuoto aušinimo sistema suteikia lankstumo ir patogumo veikti, o elektros energiją galima naudoti iš to paties tiekėjo, o kadangi kiekvienas pastatas gali naudoti tiek vėsinimo, kiek reikia, nesirūpinant aušintuvo dydžiu ar galia.

Energijos vartojimo efektyvumas reiškia, kad šilumokaičiai praktiškai visą šaltį perneš į pastato viršų su minimaliais nuostoliais, daugiau apie šį aušinimo būdą: kaunoenergija.lt

Kodėl centralizuotas aušinimas?

Draugiškas aplinkai
Vieno aušinimo įrenginio naudojimas aplinkai bus naudingesnis nei individualių vėsinimo įrenginių naudojimas. Daugelis didelių aušintuvų, naudojančių freoną, turi būti modifikuoti ir pakeisti.

Ekonominė nauda
Naudodami centralizuotai sukurtą komfortišką aušinimą, vartotojai galės sutaupyti vietos, nes nereikia nerimauti dėl aušintuvo dydžio ar talpos.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *