Kategorijos

Kokios yra dažniausios vaikų kraujo ligos?

Nepiktybinis sutrikimas reiškia, kad jis nėra vėžinis, tačiau šie sutrikimai vis tiek gali būti labai rimti. Šiuo metu gali būti gydomi įvairūs vaikų kraujo sutrikimai, įskaitant pjautuvinę ligą ir vaikų hemofiliją. Kai kurie dažniausiai mūsų gydomi nepiktybiniai kraujo sutrikimai:

Anemija: vaikai, sergantys anemija, neturi pakankamai sveikų raudonųjų kraujo kūnelių, kad perneštų deguonį visame kūne. Dėl to pacientai, sergantys anemija, gali jaustis pavargę ir silpni, gali būti nuo lengvo iki sunkaus.

Aplastinė anemija: tai reta ir rimta būklė, kai vaiko organizmas nustoja gaminti naujas kraujo ląsteles. Aplastinė anemija padidina infekcijų ir nekontroliuojamo kraujavimo riziką.

V faktorius Leidenas: ši paveldima būklė padidina nenormalių kraujo krešulių arba trombofilijos riziką. Kai kurie krešuliai visai nepažeidžia, o kiti gali kelti pavojų gyvybei.

Hemochromatozė: tai dažnas paveldimas sutrikimas, kai organizmas pasisavina per daug geležies. Laikui bėgant geležies perteklius gali kauptis pagrindiniuose organuose ir sukelti organų ligas.

Hemofilija: Šis retas sutrikimas reiškia, kad vaiko organizme trūksta kraujo krešėjimo baltymų. Šia liga sergantys pacientai po pjūvio ar sužalojimo kraujuoja ilgiau nei įprastai arba netgi gali pasireikšti savaiminis kraujavimas.

Histiocitozė: ši liga atsiranda, kai yra per didelis baltųjų kraujo kūnelių, vadinamų histiocitais, gamyba. Tai gali sukelti organų pažeidimus arba naviko susidarymą.

Idiopatinė trombocitopenijos purpura: Šis sutrikimas atsiranda dėl mažo trombocitų arba ląstelių, padedančių kraujui krešėti, kiekio. Tai gali sukelti lengvą ar per daug mėlynių ar kraujavimą.

Neutrofilų sutrikimai: pacientams, kuriems yra per mažai neutrofilų, baltųjų kraujo kūnelių, yra didesnė infekcijų rizika.

Trombocitų sutrikimai: Trombocitai yra kraujo ląstelių rūšis, kuri padeda krešėti. Mažas trombocitų skaičius gali sukelti lengvą ar per daug mėlynių ir paviršinį kraujavimą.

Vaikų kraujo ligos ir jų tipai, kurie gali turėti įtakos kūdikiams, vaikams ir jauniems suaugusiems. Svarbiausia laiku kreiptis į specialistus, kurie pasiruošę sutekti visą reikiamą pagalbą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *